کد خبر: 4801 A

احمدی‌نژاد خبر داد:

امسال برای آخرین بار به عنوان رییس جمهور در سازمان ملل حضور خواهم یافت و باید یک جمع‌بندی و عصاره‌ای از مواضع و سخنانی که در نشست‌های پیشین مطرح شد ارائه شود.

رییس جمهور با اشاره به شرایط حساس و رقابتهای مهم پیشروی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: همه دست‌اندرکاران و مردم مسئولیت مهمی برای کمک به تیم ملی دارند و باید به ایجاد فضایی آرام، اطمینان‌بخش و سرشار از غیرت، اراده و همت برای ملی‌پوشان کشورمان یاری برسانند.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز (چهارشنبه) در پایان جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که چه راهکارهایی برای رفع نگرانی فوتبال دوستان درباره وضعیت تیم ملی فوتبال پیش‌بینی شده است، گفت: فوتبال ورزش بسیار محبوبی در جهان است که در ایران نیز علاقمندان زیادی داشته و یکی از رشته‌های ورزشی ریشه‌دار، استخوان‌دار و افتخارات زیادی در عرصه‌ بین‌المللی و در سطح آسیا برای کشورمان داشته است.

رییس‌جمهور با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در کوران رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی افزود: بازیکنان بسیار خوبی در عرصه فوتبال ملی داریم و در این مقطع فدراسیون فوتبال، ‌کادر مربی‌گری، طرفداران و همه دست‌اندرکاران و مردم، مسئولیت مهمی برای کمک به تیم ملی دارند و باید به ایجاد فضایی آرام، اطمینان‌بخش و سرشار از غیرت، اراده و همت برای ملی‌پوشان کشورمان یاری برسانند.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: البته مشکلاتی وجود دارد که معتقدم باید به روش صحیح و در جای خود مطرح شده و مورد رسیدگی قرار گیرد و نباید موضوعات کوچک و فرعی بهانه‌ای شده تا فضای فوتبال کشورمان مورد یک هجوم سنگین قرار گیرد؛ چنین وضعی را هرگز به مصلحت کشور نمی‌دانم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ملی‌پوشان فوتبال ایران جوانان این آب و خاک هستند که باید با امید و روحیه سرشار به عرصه رقابت‌ رفته و پرچم پرافتخار کشورمان را به اهتزاز درآورند، تصریح کرد: تیم ملی ایران بازی‌های مهمی پیش روی دارد که باید با اطمینان در این رقابت‌ها حضور یافته و کسی در تیم از آینده خود نگرانی نداشته باشد.

احمدی‌نژاد از اهالی رسانه، دوستداران فوتبال و همه مردم خواست تا در این مقطع مهم، مسائل فرعی و موردی را برجسته نکرده و اجازه دهند آرامش در فضای فوتبال ملی کشور حاکم شود.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه تیم ملی فوتبال کشورمان از بازیکنان و مربیان خوبی برخوردار است، خاطر نشان کرد: برای اینکه تیم ملی بتواند با قدرت از رقابت‌های پیش رو عبور کند، نیازمند پشتیبانی همگانی است.

احمدی‌نژاد در ادامه گفت: البته همه باید توجه کنند که امروز شرایط فوتبال ملی کشورمان خیلی حساس است و عموم مردم کشورمان نتایج آن را با حساسیت دنبال می‌کنند و بازیکنان تیم ملی باید با غیرت و همت ایرانی، بهترین عملکرد را به اجرا گذاشته و تحت تأثیر برخی انتقادات قرار نگرفته و از رقابت با همه قدرت دلسرد نشوند چرا که در صورت عدم موفقیت جایی برای جبران وجود ندارد.

رییس‌جمهور به موفقیت‌های سایر رشته‌های ورزشی کشورمان از جمله والیبال در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و افزود: تیم ملی فوتبال ایران نیز باید تراز کار خود را همچون والیبال به سطح اول دنیا برساند، چرا که چنین ظرفیتی در فوتبال ایران وجود دارد و دلسوزان فوتبال نیز باید اجازه دهند تا بعد از بالا کشیدن تیم و برقرار شدن آرامش در فضای فوتبال انتقادات خود را مطرح کنند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این گفتگو درباره برنامه‌های سفر به نیویورک برای شرکت در شصت و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: یکی از برنامه‌های این سفر حضور در مجمع عمومی و بیان نظرات ملت ایران برای برون‌رفت از وضعیت امروز جهان است.

رییس‌جمهور ادامه داد: امسال برای آخرین بار به عنوان رییس جمهور در سازمان ملل حضور خواهم یافت و باید یک جمع‌بندی و عصاره‌ای از مواضع و سخنانی که در نشست‌های پیشین مطرح شد ارائه شود تا راه روشنی پیش پای بشریت برای برون‌رفت از وضعیت فعلی قرار داده شود.

احمدی‌نژاد ملاقات‌های دوجانبه را بخش دیگری از برنامه‌های این سفر عنوان و تصریح کرد: در این ملاقات‌ها سیاست‌های عمومی کشور پیگیری شده و روابط دوجانبه گسترش خواهد یافت.

رییس‌جمهور بخش دیگری از ملاقات‌های خود در این سفر را، ملاقات‌های خاص به عنوان رییس جنبش عدم تعهد عنوان و خاطر نشان کرد: در این ملاقات‌ها در دو زمینه‌ تغییر ساختار‌ها و ایجاد نهادهای لازم در جنبش عدم تعهد و بررسی مشکلاتی که امروز در برخی از مناطق در کشور‌ها وجود دارد بحث و تبادل نظر صورت خواهد گرفت و امیدوارم توافقات لازم برای ایجاد ساختار‌ها و نهادهای اجرایی لازم در چارچوب جنبش عدم تعهد حاصل شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه گفتگو با رسانه‌ها و افکار عمومی جهانی و مردم آمریکا و ملاقات با ایرانیان ساکن این کشور بخش دیگری از برنامه‌های سفر است، گفت: در این سفر برنامه دیدار با گروه‌های اجتماعی مختلف آمریکایی به شکلی متفاوت از قبل برنامه‌ریزی شده است.

رییس‌جمهور تاکید کرد: در مجموع برنامه‌های مفصلی برای این سفر تدارک دیده شده است و امیدوارم وظیفه‌ای را که ملت ایران بر دوش بنده نهاده‌اند به بهترین نحو اجرا نمایم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر