کد خبر: 49224 A

سرپرست وزارت کار:

در ارتباط با تعیین دستمزد کارگران هفته اخیر جلسه‌ای با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی داشتیم و نقطه‌نظراتشان را جمع‌بندی کردیم و هفته آینده نیز بار دیگر در این مورد جلسه خواهیم داشت.

سرپرست وزارت کار گفت: هفته اخیر با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در ارتباط با تعیین دستمزد کارگران جلسه‌ای برگزار کردیم.

به گزارش ایلنا، عباسی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص بحث پرداخت عیدی و پاداش کارگران گفت: در ارتباط با تعیین دستمزد کارگران هفته اخیر جلسه‌ای با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی داشتیم و نقطه‌نظراتشان را جمع‌بندی کردیم و هفته آینده نیز بار دیگر در این مورد جلسه خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ما در این راستا اعتقاد به سه جانبه‌گرایی داریم، تصریح کرد: بر این اساس می توانیم با حضور نمایندگان کارگران و هم کارفرمایان و هم دولت با هم به توافق برسیم.

در ادامه عباسی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اگر به عنوان وزیر کار معرفی شدید چه اولویت‌هایی را در نظر دارید؛ گفت: این مورد تصمیم آقای احمدی‌نژاد است. در خصوص لایحه پیشنهادی قانون کار تلاش می‌کنیم تا در فرآیند تشکیل [اصلاح] این قانون از نظرات تشکل‌های کارفرمایی و کارگری استفاده شود.

وی همچنین پرداخت معوقات بازنشستگان، حمایت از تولید سرمایه، توجه به کارگران و کارفرمایان، سازماندهی سازمان بیمه سلامت، در اختیار گذاشتن مسکن به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی را از جمله موارد اولویت‌دار و مورد توجه خود در این راستا برشمرد.

اصلاح قانون کار مواد لایحه اصلاح قانون کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر