کد خبر: 49282 A

رئیس جمهور در جلسه هیئت وزیران:

جلسه هیئت دولت صبح امروز به ریاست احمدی‌نژاد برگزار شد و در این جلسه پیشنهاد تعدادی از دستگاههای اجرایی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

جلسه هیئت دولت صبح امروز به ریاست احمدی‌نژاد برگزار شد و در این جلسه پیشنهاد تعدادی از دستگاههای اجرایی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، رئیس جمهور در جلسه امروز با اشاره به حجم بسیار سنگینی از کار که لازم است طی یک حادثه غیر مترقبه مثل زلزله انجام شود، از عملکرد بی‌نظیر و مثال زدنی ستاد بازسازی زلزله آذربایجان شرقی به عنوان یک رکورد دست نیافتنی در دنیا تشکر و قدردانی کرد.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: شیوه بازسازی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی باید به عنوان الگو و در قالب نظام نامه‌ای جامع تدوین و به عنوان الگو در این عرصه معرفی شود.


رئیس جمهور همچنین بر لزوم اطلاع رسانی دقیق و صحیح به افکار عمومی در موارد مشابه برای دستیابی به یک همراهی و همبستگی عمومی تأکید کرد.


احمدی‌نژاد با اشاره به یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسکن نوسازی شده در قالب مسکن مهر و ده‌ها هزار واحد مسکونی بازسازی شده در مناطق مختلف زلزله زده تصریح کرد: هیچ یک از این واحد‌ها در زلزله‌های بعد آسیب ندیده و اگر خانوارهای روستایی با کمک‌های که از سوی دولت برای بازسازی و نوسازی در نظر گرفته شده نسبت به نوسازی واحدهای خود اقدام کنند ضمن تأمین رفاه خانواده، از ایجاد خسارت هنگام حوادث غیرمترقبه جلوگیری خواهند کرد.


رئیس جمهور همچنین با اشاره به خصلت قدر‌شناسی مردم آذربایجان شرقی، از همت اهالی مناطق زلزله زده در کمک به حل سریع‌تر مسائل ناشی از زلزله تشکر کرد.

گزارش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

در ابتدای جلسه امروز دولت علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گزارش مبسوطی از اقدامات مرتبط با کمک رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی ارائه کرد.


بر اساس اعلام رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دراثر زلزه آذربایجان شرقی ۳۰۶ روستا آسیب صفر تا صددرصدی دیدند که تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما کار احداث بیش از ده هزار واحد تخریب شده در این مناطق پایان گرفت و تعمیر و بازسازی بقیه واحد‌ها ادامه دارد.


وی همچنین از تلاش‌های گسترده مسئولان برای رسیدگی به امور معیشتی مردم منطقه همزمان با بازسازی مناطق آسیب دیده خبر داد و این اقدامات را بسیار موثر دانست.


تابش همچنین مدل ارایه خدمت پس از حادثه زلزله آذربایجان شرقی را بسیار مناسب توصیف کرد و گفت: درحال تدوین شیوه نامه بازسازی و مشخص کردن وظایف دستگاههای مختلف در موارد مشابه هستیم.


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حضور مقام معظم رهبری و اعضای هیئت دولت را در تسکین آلام مردم منطقه بسیار موثر دانست و از اقدامات هماهنگ و سریع دستگاههای دولتی از صدور مجوز تا ارسال تجهیزات تشکر و قدردانی کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر