کد خبر: 50295 A

احمدی نژاد درگفت و گوی زنده خبری:/7/

ما که مقابل جنگ نیستیم و من اطمینان دارم که شرایط عوض خواهد شد و دشمن چاره‌ای جز همکاری با ایران ندارد.

رییس جمهور گفت: اگر برخی با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مشکل دارند راه حل ارائه بدهند و ما انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا  ایلنا، احمدی‌نژاد در جریان  گفت و گوی زنده خبری که در شبکه یک سیما پخش شد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه در سال جاری نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار واردات کشاورزی داشته‌ایم و اینکه با توجه به مشکلات ارزی و کشاورزی آیا امکان آن نبوده است که دولت جلوی واردات را بگیرد، اظهار داشت: ما برنامه وسیعی را شروع کرده و مجوز آن را سال گذشته گرفته‌ایم. ولی ما از سی سال قبل در نهاده‌های اصلی دچار کمبودیم. برنامه‌ای در نظر گزفته‌ایم که کسری علوفه را که چهل سال است با آن مواجهیم، جبران کنیم. این روند را یک ساله نمی‌توان جبران کرد.

رییس جمهور در ادامه ضمن پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا عدم توافق مجلس با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نمی‌تواند بر ساختار بودجه تاثیر بگذارد، تصریح کرد: ما امسال با ورود عامل قوی خارجی مواجه هستیم. پشت پرده این اتفاق نیز افرادی هستند که افتصاد ایران را به خوبی می‌شناسند. با این اوصاف ما برنامه برای خنثی کردن این عوامل در نظر گرفته‌ایم. خواهشمان این است که اگر برخی با این طرح مشکل دارند راه حل ارائه بدهند و ما انجام می‌دهیم.

وی در پایان افزود: ما که مقابل جنگ نیستیم و من اطمینان دارم که شرایط عوض خواهد شد و دشمن چاره‌ای جز همکاری با ایران ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر