کد خبر: 50298 A

احمدی‌نژاد در گفت‌و‌گوی ویژه خبری: /8/

در این دوره حجم واگذاری‌های دولت به بخش خصوصی به بیش از ۴۰ برابر کل ۱۵ سال گذشته رسیده است است. پس تعامل به چه چیزی می‌گویند؟

رئیس جمهورتاکید کرد: ما معتقدیم هدفمندی یارانه‌ها طرح مهمی است که هیچ نقصی ندارد و همه آن برای کشور سود است اگرچه قدرت خرید چند دهک را کاهش می‌دهد اما عدالت یعنی همین. عدم اجرای این طرح یعنی ما بی‌جهت فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه امروز در جلسه سران سه قوه چه تمهیداتی برای کنترل تورم و رونق تولید اندیشیده شده است، گفت: من در این مورد به اندازه کافی توضیح داده‌ام البته مجلس نیز می‌تواند بسیار در این زمینه کمک کند به گونه‌ای که در بحث بودجه می‌تواند از لحاظ قانونی وسیاسی دولت را پشتیبانی کند.


وی ادامه داد: علاوه بر این در بحث هدفمندی یارانه‌ها نیز مجلس می‌تواند کمک کند چرا که ما معتقدیم هدفمندی یارانه‌ها طرح مهمی است که هیچ نقصی ندارد و همه آن برای کشور سود است اگرچه قدرت خرید چند دهک را کاهش می‌دهد اما عدالت یعنی همین. عدم اجرای این طرح یعنی ما بی‌جهت فاصله طبقاتی را افزایش می‌دهیم.


درادامه خبرنگاری با اشاره به نحوه تعامل دولت و بخش خصوصی از رئیس جمهور پرسید آیا شخص شما مانع حضور وزرا در شورای گفت‌وگو با بخش خصوصی شده‌اید که احمدی‌نژاد پاسخ داد: در این دوره حجم واگذاری‌های دولت به بخش خصوصی به بیش از ۴۰ برابر کل ۱۵ سال گذشته رسیده است است. پس تعامل به چه چیزی می‌گویند؟

وی افزود: من با تمام تشکل‌های بخش خصوصی جلسه داشته‌ام البته در این میان مصوبه‌ای خلاف قانون اساسی بود که من آن را به شورای عالی حل اختلاف ارجاع دادم و هر گونه که در آنجا تصمیم گیری شود عمل خواهد شد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ما به شکل مستمر با بخش خصوصی ارتباط داشته‌ایم، گفت: ما باور داریم که مردم باید باید اقتصاد را اداره کنند البته در این میان پیشنهادات زیادی بهدولت می‌شود کههر یک ما را قانع کند انجام می‌دهیم و روی هیچ پیشنهادی هم تعصبی نداریم، اما اگر گروهی انتظار داشته باشد کل دولت را تحویل گروهی دیگر بدهیم این برخلاف منطق است

وی همچنین در مورد راهکارهای مبارزه با گرانی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد کنیم که اتفاقاتی خارج از اراده ما و اقتصاد افتاده است و از بیرون عواملی وارد شده است حدود ۵۰ سال است که اقتصاد ما وابسته به درآمد نفت است اگر در این درآمد نوسان تندی اتفاق بیفتد آثارخود را خواهد گذاشت.

احمدی‌نژاد بار دیگر با تاکید براینکه باید وابستگی به درآمد‌های نفتی را کاهش دهیم، گفت: البته با این سرعت رشد در دو سال آینده دیگر به درآمدهای ارزی نفتی به این نیاز نداریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر