کد خبر: 50513 A

احمدی‌نژاد در دیدار فرستاده ویژه رییس جمهور سودان:

روابط ایران و سودان بر پیوند اسلامی مستحکمی استوار است و نوع این روابط از رابطه با سایر کشور‌ها تفاوت دارد.

 ایلنا: رییس جمهور با بیان اینکه روابط ایران و سودان بسیار ویژه و عمیق است بر تقویت و تحکیم حداکثری این روابط تاکید کرده و آن را به نفع دو ملت و سایر ملت‌ها دانست.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد در دیدار عوض احمد الجاز فرستاده ویژه رییس جمهور سودان با بیان اینکه اقدامات مهمی بین دو کشور و در جهان اسلام وجود دارد که تهران و خارطوم در کنار هم می‌توانند آن را به نفع دو ملت و سایر ملت‌ها انجام دهند، اظهار داشت: در شرایط کنونی جهان باید بیش از گذشته در کنار هم باشیم.

رییس جمهور با تأکید بر اجرای تمام توافقات انجام شده بین دو کشور، اظهار امیدواری کرد: با مساعی دو طرف تصمیمات مناسبی در راستای توسعه روابط دوجانبه اتخاذ شده و به سرعت اجرایی شود.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: با کمک یکدیگر می‌توانیم از شرایط سخت کنونی که دشمنان تحمیل کرده‌اند، عبور کنیم.

فرستاده ویژه رییس جمهور سودان نیز در این دیدار پس از تقدیم پیام رییس جمهور کشورش اظهار داشت: روابط ایران و سودان بر پیوند اسلامی مستحکمی استوار است و نوع این روابط از رابطه با سایر کشور‌ها تفاوت دارد.

وی با بیان اینکه استکبار علیه امت اسلامی وارد عمل شده است، گفت: معتقدیم امت اسلامی در کنار یکدیگر می‌تواند اهداف خود را محقق کنند.

فرستاده ویژه رییس جمهور سودان همچنین بر افزایش سطح روابط و همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و کشاورزی تأکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر