کد خبر: 50527 A

احمدی نژاد در دیدار سفیر جدید ایتالیا:

انسانها نباید با یكدیگر دشمنی داشته باشند چرا كه نمی توان دنیا را با كینه ورزی و دشمنی اداره كرد و در این شرایط هیچ كس سود نخواهد برد.

رییس جمهور گفت و گو براساس صلح و عدالت را رمز حل مشكلات جامعه امروز بشری دانست و اظهار داشت: امروز جامعه بشری در حال تحول بوده و یك مطالبه عمومی میان ملت ها در راستای محبت، عدالت و احترام به وجود آمده است.

به گزارش ایلنا, محمود احمدی‌نژاد در دیدار "لوكا جانسنتی" سفیر جدید ایتالیا در ایران با بیان اینكه آنچه باعث سعادت، صلح و آرامش پایدار می باشد گفت وگو براساس صلح و عدالت است، گفت: مسائل انسانی هرگز راه حل های نظامی ندارد بلكه نیازمند راه حلی انسانی بر پایه تفاهم، گفت وگو، عدالت و احترام است.

رییس جمهور با بیان اینكه گفت وگو هر چند باید براساس عدالت و احترام باشد اما نیازمند بستری عمیق‌تر به نام محبت است، گفت: انسانها نباید با یكدیگر دشمنی داشته باشند چرا كه نمی توان دنیا را با كینه ورزی و دشمنی اداره كرد و در این شرایط هیچ كس سود نخواهد برد.

احمدی‌نژاد با بیان اینكه انسانیت انسان در محبت به دیگران نمایان شده و شكل می گیرد، تصریح كرد: عدالت، محبت و احترام اكسیری است كه امروز بشریت به آنها نیاز دارد و همه مسوولیم تا آن را برای جهان تامین كنیم.

رییس جمهور با اشاره به اینكه عده ای معدود در جهان وجود دارند كه منافع خود را در ترویج دشمنی و درگیری میان دیگران می دانند، خاطر نشان كرد: آنها هرگز در این راه موفق نخواهند شد بخصوص امروز كه جامعه بشری در حال تحول است و مطالبه عمومی ملت ها برای برقراری عدالت و محبت همانند سیل، همه كسانی كه به دنبال سلطه گری و كینه ورزی هستند را با خود خواهد برد.

احمدی‌نژاد همچنین با بیان اینكه روابط ایران و ایتالیا همواره دارای سابقه خوبی بوده بر ضرورت گسترش بیش از پیش مناسبات همه جانبه میان دو كشور تاكید كرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران محدودیتی برای توسعه و تعمیق روابط دوستانه میان دو كشور قائل نیست.

لوكا جانسنتی سفیر جدید ایتالیا در ایران نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به دکتر احمدی نژاد با اشاره به تنش ها و درگیری های موجود در جامعه بین المللی خاطر نشان كرد: همگان باید در جهت ایجاد صلح، آرامش و دوستی متقابل میان ملت ها حرکت کنیم و در این راستا جمهوری اسلامی ایران مطمئناً توانایی ایفای نقشی مهم را دارد.

سفیر جدید ایتالیا در ایران همچنین با اشاره به پیشرفت ها و توسعه ایران در ابعاد مختلف از جمله توسعه شهری و توسعه بافت اجتماعی خواستار گسترش همكاری ها و روابط میان بخش های مختلف تجاری، صنعتی و خدماتی دو كشور شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر