کد خبر: 63479 A

احمدی‌نژاد در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه اسلامی غنا:

در این مراسم همچنین لباس محلی کشور غنا و تقدیرنامه ای به پاس خدمات احمدی نژاد در دفاع از عدالت و حقوق ملت ها از سوی رییس دانشگاه به رییس جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

رییس‌جمهور دوران برده‌داری و استعمار را از سیاه‌ترین دوران تاریخ بشر دانست و با تاکید بر ضرورت محاکمه کسانی که این دوران را بر ملت‌ها حاکم کرده‌اند و پرداخت خسارت از سوی آنان، اظهار داشت: ایستادگی ملت ایران در مقابل دولت‌های فاسد در حقیقت برای دفاع از انسانیت خود و سایر ملت‌های جهان است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در جمع دانشجویان، اساتید دانشگاه اسلامی غنا، اظهار داشت: در هر جای جهان که فقر، فاصله طبقاتی، جنگ و کینه ورزی وجود دارد، می توان رد پای سلطه گران و شیاطین بین المللی را پیدا کرد، چرا که سلطه گران انسانها همواره را در فقر و عقب ماندگی بدون علم و در حال جنگ و کینه ورزی می‌خواهند.

رییس جمهور ماموریت مشترک همه ملت ها را تلاش برای استقرار توحید، عدالت و عشق در جهان دانست و گفت: اگر انسانها در برابر زورگویان و قدرت طلبان جهان تسلیم شوند، در این صورت اثری از انسانیت در جهان باقی نخواهد ماند و ایستادگی ملت ایران در مقابل دولت های فاسد در حقیقت برای دفاع از انسانیت خود و سایر ملت های جهان است.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: معتقدیم وجود ظلم در جهان حقیقت انسانها را نابود می کند و به همین دلیل است که با ظالمان و جنایتکاران بین المللی مخالف هستیم و همواره مخالفت خود را با صدای بلند اعلام می کنیم.

رییس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با اشغال کشورها و چپاول ثروت و تحقیر ملت ها مخالف است و معتقدیم هیچ انسانی نمی تواند ظلم، بی عدالت و اشغالگری را به رسمیت بشناسد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه انسان آزاد هرگز نمی تواند دوران سیاه برده داری را به رسمیت بشناسد، گفت: کسانی که دوران برده داری و استعمار را بر ملت ها حاکم کردند، امروز اهداف استعماری خود را با شعارهای دیگری پیگیری می کنند و به جای اینکه شرمنده ملت ها باشند طلبکار بوده و علاقمند هستند که فرمانده جهان باشند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه ملت ایران و ملت های آزاده و مستقل جهان هرگز زیر بار تحمیل قدرت های استعماری نخواهند رفت، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان صلح، رفاه و پیشرفت برای همه ملت ها بوده و اعتقاد به این موضوع، باور و ایمان قطعی ما است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز جهان نیازمند عدالت و آزادی است، اظهار داشت: حاکمیت امروز جهان در مقابل عدالت و آزادی قرار دارد، در حالی که ظالمان و ناعادلان باید جای خود را به انسانهای عادل و ‌آزاد دهد.

رییس جمهور با بیان اینکه استقرار عدالت در جهان نیازمند انسانهایی است که وجودشان سرشار از عدالت باشد و اینها از جنس انبیا و پیامبر گرامی اسلام(ص) هستند، اضافه کرد: امروز جهان نیازمند عدالت مطلق و مردی از جنس پیامبر اکرم(ص) است و خدای متعال چنین فردی را خلق کرده است؛ او فرزندی از فرزندان پیامبر اسلام (ص) است که همراه حضرت مسیح(ع) خواهد آمد و جهان را سرشار از توحید و عدالت کرده و تمامی ستمگران را سر جای خود خواهد نشاند؛ او فراتر از همه نژادها و زبانها و متعلق به همه انسانها بوده و به دنبال نجات همه ملت ها است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه قدرت های فاسد در حال نزول بوده و به پایان راه رسیده اند، گفت: مستکبران در گناهان و ظلم خود، گرفتار بن بست های شکننده و حل ناشدنی هستند.

رییس جمهور که اظهاراتش با شعارها و تشویق دانشجویان و اساتید دانشگاه اسلامی غنا مورد تایید قرار می گرفت در ابتدای اظهارات خود در این نشست، در تشریح مهمترین ماموریت انسان در جهان، اظهار داشت: خدای متعال به انسان به عنوان بالاترین و مهمترین مخلوق خود، ماموریت داده تا از فرصت زندگی در جهان برای رسیدن به کمال، سعادت و برپایی زندگی سعادتمند و سرشار از نشاط و امید به عنوان مقدمه حیات ابدی استفاده کند.

احمدی‌نژاد اعتقاد به توحید را به عنوان اولین عامل برای رسیدن انسان به کمال برشمرد و اظهار داشت: همه زیبایی‌ها و کمالات بر پایه توحید محقق می شود.

وی افزود: عدالت که انعکاس توحید در زندگی انسان محسوب می شود، دومین عامل برای رسیدن به کمال است؛ در حقیقت عدالت فرصتی برابر برای رشد و شکوفایی همه انسانهاست.

رییس جمهور عشق و محبت را از دیگر عوامل رسیدن انسان به کمال دانست و گفت: عشق به انسانها لازمه سعادت دنیا و آخرت است و تمام زیباییها در سایه برخورداری از این ویژگی شکوفا می شود.

احمدی‌نژاد علم و معرفت را به عنوان یکی دیگر از عوامل رسیدن به کمال برشمرد و ادامه داد: انسان با علم معنا می یابد و بدون علم و معرفت رسیدن به کمال و پیشرفت امکان پذیر نمی باشد.

رییس جمهور با طرح این سوال که چرا تاکنون سعادت در جامعه بشری مستقر نشده است؟ گفت: پاسخ این سوال اینست که عوامل و لوازم رسیدن انسان به کمال هنوز به طول کامل محقق نشده و جامعه بشری آنطور که باید با راه و پیام پیامبران همسو و همراه نگردیده است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه سلطه گران اجازه ندادند که توحید عشق و عدالت در جامعه بشری جاری شود، خاطر نشان کرد: آنان ملت ها را در فقر، بیسوادی و عقب ماندگی نگه داشتند تا به واسطه آن منابع و ثروت ملت ها را چپاول کرده و منافع خود را تامین کنند.

رییس جمهور در بدو ورود به دانشگاه اسلامی آکرا مورد استقبال پرشور و صمیمی دانشجویان و اساتید این دانشگاه قرار گرفت، به نحوی که دانشجویان با شعار «الله اکبر» و ذکر صلوات خوشحالی خود را از حضور رییس جمهور در دانشگاه خود ابراز کردند.

در این مراسم همچنین لباس محلی کشور غنا و تقدیرنامه ای به پاس خدمات احمدی نژاد در دفاع از عدالت و حقوق ملت ها از سوی رییس دانشگاه به رییس جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر