کد خبر: 69709 A

این دو تبعه جمهوری اسلامی ایران با ویزای معتبر و جهت گردشگری در سال گذشته وارد كشور كنیا شدند و بر اساس یك سناریو و توطئه از پیش طراحی شده و به اتهام واهی در تاریخ 19 ژوئن 2012 دستگیر شدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان در خصوص محكومیت دو شهروند جمهوری اسلامی ایران در دادگاه كنیا به حبس ابد اظهار داشت: این دو تبعه جمهوری اسلامی ایران با ویزای معتبر و جهت گردشگری در سال گذشته وارد كشور كنیا شدند و بر اساس یك سناریو و توطئه از پیش طراحی شده و به اتهام واهی در تاریخ 19 ژوئن 2012 دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، رامین مهمانپرست افزود: این واقعه ناگوار پس از سفر موفق جناب آقای رحیمی معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران در خرداد 1391 به كنیا رخ داد و متاسفانه چنین اقداماتی پس از سفرهای موفقیت آمیز مقامات كشورمان به كشورهای دوست توسط بدخواهان و قدرت های استكباری مسبوق به سابقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به روابط بسیار خوب فیمابین دو كشور، ضمن ابراز تاسف و ناخرسندی، این رای ناعادلانه دادگاه را غیر قابل قبول دانسته و خواستار تجدید نظر جدی در آن شد.

مهمانپرست تصریح كرد: روابط دو كشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری كنیا چه در دولت قبل و چه در دولت جدید كنیا رو به رشد بوده است و انتظار می رود با تدبیر و درایت دولت جدید كنیا به ریاست جناب آقای " اهورو كنیاتا " موضوع به نحو مطلوبی مورد بازبینی و بررسی مجدد و مستقل قرار گرفته و ضمن رفع اتهام از دو تبعه ایرانی، از آنان اعاده حیثیت شود.

وی افزود: این موضوع از طریق كانال های دیپلماتیك كشورمان در حال پیگیری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر