کد خبر: 73008 A

شیخان:

باید «همه با هم» پیشرفت‌های ملت ایران را به رخ جهانیان بکشیم، گفت: پیشرفت‌های ایران متعلق به شخص خاصی نیست و مربوط به ملت ایران است.

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید «همه با هم» پیشرفت‌های ملت ایران را به رخ جهانیان بکشیم، گفت: پیشرفت‌های ایران متعلق به شخص خاصی نیست و مربوط به ملت ایران است.

به گزارش ایلنا، محمد شیخان در همایش مدیران روابط عمومی سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و اداره‌های کل راه و شهرسازی استان‌ها، اظهار کرد: ایجاد امید، نشاط و شادابی وظیفه ماست که با اطلاع‌رسانی هوشمند این مساله اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش اطلاع‌رسانی هوشمند تصریح کرد: باید محتوای هر مطلبی را متناسب با شرایط و زمان آن تنظیم و ارائه کرد. به عنوان مثال در شرایط تحریم کنونی بهتر است با افتتاح پروژه‌ای به ذکر جزئیات آن در زمینه میزان اشتغال‌زایی، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و تاثیر آن بر اقتصاد پرداخت و فواید و ویژ‌گی‌ها را برشمرد که در این صورت نقش پروژه‌ها بر زندگی مردم ملموس‌تر می‌شود.

وی به ماموریت‌های روابط عمومی‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در دهه پیشرفت و عدالت قرار دارد و تمام دستگاه‌های اجرایی باید نگاه راهبردی به این موضوع داشته باشند.

معاون رییس‌جمهور یکی از اهداف انقلاب اسلامی را ارائه مدلی از حکومت‌داری اسلامی برای جهان ذکر کرد و افزود: شاید یکی از صحنه‌های زورآزمایی غرب با ایران در این زمینه باشد که در نهایت پیروزی با ما خواهد بود.

وی با اشاره به پیشرفت ایران در سه دهه اخیر و با بیان این‌که «این پیشرفت بر جهانیان محسوس بوده است» تصریح کرد: باید در حال حاضر نیز گزارش پیشرفت‌های کشور را اگرچه مخاطبان داخلی دارد، اما به گوش جهانیان برسانیم.

وی با تاکید بر این‌که «اطلاع‌رسانی ما باید گستره جهانی داشته باشد»، گفت: اجحاف است اگر که سهم دولت‌های نهم و دهم را در اجرای پروژه‌ها و عمران کشور که چند برابر گذشته بوده است، بیان نکنیم. از طرف دیگر مخالفان غربی ما با هجمه تبلیغاتی می‌خواهند پیشرفت‌ها را کمرنگ جلوه دهند و ما نباید در حالت انفعال قرار بگیریم.

شیخان اظهار کرد: رسانه‌ ابزار انتقال پیام است و ظرفیت مناسبی برای اطلاع‌رسانی تلقی می‌شود و دقت داشته باشیم آن‌چه که موجب جذب مخاطب می‌شود پیام است و نه صرف وجود رسانه. اگر قرار بود عده‌ای با رسانه گسترش و سیطره خود را بر جهان تثبیت کنند، امروز انقلاب اسلامی نبود؛ اما محتوای پیام انقلاب اسلامی بر رسانه‌ها غالب شد و انقلاب به خاطر پیام و محتوایی که داشت، به پیروزی رسید.

وی خطاب به مدیران روابط عمومی‌های وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: روابط عمومی با انسان سروکار دارد و پیام‌های تولید شده در روابط عمومی‌ها باید مبنای انسانی داشته باشد. در حقیقت با انعکاس عملکردها باید رضایتمندی در افراد ذی نفع دیده شود.

وی با اشاره به این‌که «مهندس نیکزاد از وزرای پرکار دولت است و محبوب بودن وی به دلیل انجام دادن کار برای خداست» گفت: کار برای خدا، عزت انسان را به دنبال دارد.کسانی هستند که در ارائه خدمات نیت الهی ندارند و شاید بتوانند در کارشان موفق هم باشند اما نمی توانند در دل ملت محبوبیت داشته باشند.

معاون دفتر رییس‌جمهور یکی دیگر از ماموریت‌های روابط عمومی‌ها را ارتباط دوسویه با افکار عمومی دانست و تاکید کرد: روابط عمومی‌ها با داشتن این هنر نماینده افکار عمومی در سازمان خود خواهند بود و اگر مدیر روابط عمومی اولویت‌ها را بشناسد می‌تواند مشاوری توانمند برای رییس سازمان باشد.

در پایان این همایش با حضور شیخان از روابط‌عمومی‌های‌ برتر شرکت کننده در سومین نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر