کد خبر: 75879 A

توسط رییس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت؛

پروژه ملی بزرگراه ارتباطی فیبر نوری ایران – اروپا EPEG به طول 8 هزار کیلومتر از فرانکفورت آلمان آغاز و با عبور از چند کشور اروپایی، روسیه و پس از گذر از کشورمان از بندر جاسک به بندر باراکای عمان متصل می‌گردد.

سه پروژه ملی زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور رییس‌جمهور افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (یکشنبه) با حضور در محل شرکت ارتباطات زیرساخت، پروژه‌های ملی بزرگراه ارتباطی فیبر نوری ایران – اروپا EPEG، پروژه 5 هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری و سوئیچ VOIP بین‌الملل را از طریق ارتباط زنده تلویزیونی با استان‌های گیلان و سیستان و بلوچستان افتتاح کرد.

پروژه ملی بزرگراه ارتباطی فیبر نوری ایران – اروپا EPEG به طول 8 هزار کیلومتر از فرانکفورت آلمان آغاز و با عبور از چند کشور اروپایی، روسیه و پس از گذر از کشورمان از بندر جاسک به بندر باراکای عمان متصل می‌گردد.

کنسرسیوم EPEG شامل شرکت‌های روس تلکوم، Cable & Wireless انگلیس، شرکت ارتباطات زیرساخت و عمان‌تل است و جایگزین مطمئنی برای ترانزیت ارتباطات از اروپا به آسیا خواهد بود.

اجرای این پروژه در کشورمان به دست متخصصان شرکت ارتباطات زیرساخت، اجراء و به بهره‌برداری رسیده است اجرای این پروژه تبدیل ایران به هاب منطقه می‌شود و از این پس نقش کلیدی در ارتباطات بین‌الملل خواهد داشت. از مزیت‌های دیگر این پروژه اشتغال‌زایی و درآمدزایی آن است.

افتتاح پروژه 5 هزار کیلومتر شبکه فیبرنوری

شرکت ارتباطات زیرساخت تنها متولی اجرای شبکه‌های فیبرنوری در سطح کشور برای برقراری ارتباطات ملی و بین‌المللی است.

با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال 1391 شبکه فیبرنوری زیرساخت کشور به میزان 5 هزار کیلومتر توسعه یافت و وسعت آن به بیش از 53 هزار کیلومتر رسید. امکان‌سنجی، تهیه طرح و نقشه‌های اجرایی و نظارت بر آن تماماً توسط کارشناسان شرکت ارتباطات زیرساخت و با بکارگیری جدیدترین فناوری‌های روز و استفاده از توان تولید داخلی در سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی انجام شده است.

سوئیچ VOIP بین‌الملل

با توجه به فراگیر شدن و رشد روزافزون ارتباطات صادره VOIP بین‌الملل کشور، ایجاد سامانه‌ای برای کنترل و مدیریت در این ارتباطات ضروری است، ساماندهی ارتباطات بین‌الملل کشور، افزایش ضریب پایداری و امنیت ارتباطات VOIP بین‌الملل کشور، جلوگیری از ترانزیت ترافیک وارده بین‌الملل غیرمجاز، کاهش هزینه ارتباطات بین‌الملل کشور، افزایش کیفیت سرویس ارتباطات VOIP بین‌الملل کشور از مزایای این پروژه است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر