کد خبر: 85030 A

حسن روحانی در همایش افق رسانه/2/

اکثریت مردم ایران در این انتخابات رای به اعتدال، عقلانیت، خردمندی، خردجمعی، مشورت، راه کار‌شناسی و دوری از افراط و خودسری رای دادند.

ایلنا: حجت‌الاسلام حسن روحانی(رئیس جمهور منتخب) در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ما در این منطقه پیشتاز انتخابات در تاریخ بوده‌ایم. اولین پارلمان و اولین مجلس شورای ملی بیش از صد سال قبل در کشور ما تاسیس شد. اولین مجلس و اولین نشست نمایندگان در سال ۱۲۸۵ است پس ملت ما سابقه‌ای بس طولانی در زمینه انتخابات دارد و پس از انقلاب جایگاه خاصی برای رای و نظر مردم قائل شد. این امام ما بود که بعد از ۴۷ روز مردم را پای صندوق رای دعوت کرد.

رئیس جمهور منتخب مردم ایران در ادامه گفت: همه چیز ما محصول جمهوری اسلامی ایران است و این جمهوری اسلامی برآمده از صندوق رای است. امام به ما آموخت که انتخاب نظام، انتخاب مسئولان و مسیر اداره کشور از آن مردم است البته در چارچوب مقررات اسلامی که مردم همواره به این مقررات پایبند هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: این انتخابات درس‌های زیاد و پیام‌های فراوانی را برای همه داشت این انتخابات یک فرصت استثنایی برای همه بود و همه باید به خوبی پیام این انتخابات را بگیرند و به آن احترام بگذارند و عمل کنند. احزاب، گروه‌ها و مردم، همه و همه، دیگران خارج از کشور و دیگر کشور‌ها همه باید پیام این انتخابات را درک و به آن پاسخ متناسب بدهند.

وی افزود: مردم در این انتخابات راه جدیدی را برگزیدند و بر آن تاکید کردند. مردم در این انتخابات اعلام کردند که عاشق کشورشان و سرنوشت آینده‌شان و اهداف ملی خودشان هستند و مردم در این انتخابات گفتند ما خواهان تغییر و تحول هستیم.

روحانی در ادامه گفتگوی تلویزیونی خود اظهار کرد: بهترین زبان مردم و بیان مردم صندوق آرا و انتخابات است. حضور مردم و رای مردم بسیار گویاست و هیچ ابهامی وجود ندارد. همه مردم به پای صندوق آرا آمده‌اند به آن‌ها احترام می‌کنیم. دولت آینده در چهارچوب رای اکثریت حرکت کند. اکثریت مردم ایران در این انتخابات رای به اعتدال، عقلانیت، خردمندی، خردجمعی، مشورت، راه کار‌شناسی و دوری از افراط و خودسری رای دادند. این رای کاملا روشن است و هیچ ابهامی در آن وجود ندارد.

حسن روحانی حسن روحانی در همایش افق رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر