کد خبر: 85185 A

رییس جمهور:

چگونه می‌شود طی مدت 8 سال معادل 27 سال پیش از آن کار کرد، با وجود این‌که درآمد کشور بیشتر نشده و چه بسا کمتر از گذشته بوده و به همان میزان گذشته نفت کشور فروخته می‌شود؟ارزش نفتی که امروز فروخته می‌شود، در بازارهای جهانی بسیار کمتر از آنی است که در گذشته به دست می‌آمد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: سرعت حرکت استان زنجان در عرصه‌های گوناگون بویژه علم و فناوری و صنعت و معدن بسیار خوب بوده و اقدامات گسترده‌ای در حال انجام است که باید این شتاب، سرعت و پیشرفت را حفظ کنیم.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی و صنعتی استان زنجان، این استان را دیار غیرت، نجابت،‌ سختکوشی، مهربانی و ایمان‌های مستحکم دانست و اظهار داشت: مردمان زنجان در طول تاریخ با عشق به ارزش‌های الهی در این خطه ایستاده و از موجودیت و استقلال ایران و فرهنگ اسلام ناب، عزت و عظمت ملت صیانت کرده‌اند.

وی با اشاره به بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و صنعتی از جمله سد تالوار، واحدهای مسکن مهر و کارخانه تولید محصولات بهداشتی و دیگر پروژه‌هایی که تا امروز به طور همرمان در استان افتتاح شده است، گفت: تاریخ زنجان سرشار از افتخارآفرینی بوده به گونه‌ای که در دوران انقلاب و پس از از آن تا به امروز، مردم این دیار در صحنه‌های گوناگون پیشگام بوده و در عرصه‌های تولید، عمران و آبادانی نیز این چنین هستند.

رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که چگونه می‌شود طی مدت 8 سال معادل 27 سال پیش از آن کار کرد، با وجود این‌که درآمد کشور بیشتر نشده و چه بسا کمتر از گذشته بوده و به همان میزان گذشته نفت کشور فروخته می‌شود، گفت: ارزش نفتی که امروز فروخته می‌شود، در بازارهای جهانی بسیار کمتر از آنی است که در گذشته به دست می‌آمد.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: دلیل انجام این همه خدمات و کار گسترده برکتی است که این اقدامات نمود پیدا کرده است، چرا که زمانی که جمعی همدل، پاک و پاکدست برای خدا و برای استقرار عدالت، کار و تلاش می‌کنند، اقدامات آنها به خزائن الهی گره خورده و برکت پیدا خواهد کرد.

رییس‌جمهور با اشاره به وجود ذخایر ارزنده در کشور بویژه در کویر مرکزی، گفت: هنوز درهای ذخایر عالم آنطور که باید به روی انسان باز نشده با وجود این‌که استعدادهای فراوانی در دل این خاک وجود دارد.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که زمانی عدالت در زمین محقق می‌شود که مولود نیمه شعبان در جهان مورد توجه قرار گیرد و همه مردم خواهان او باشند، گفت: روزگاری ظالمان و خودخواهان نسبت به امامان بی‌توجهی کرده و آنان را کنار گذاشتند که به واسطه این عمل درهای لطف خدا بسته شد، اما لطف خدا زمانی برخواهد گشت که انسان‌ها دوباره به امام و حقیقت او بازگردند.

رییس‌جمهور اظهار داشت: امروز خدا را شاکریم که ملت ایران مؤمن و عاشق به امام بوده و به عشق رسیدن به امام و به کرسی نشاندن حاکمیت او انقلاب تاریخی را در جهان بپا کرده و امروز با آرمان امام و شهدا به دنبال استقرار حکومت یگانه عالم به دست امام عصر(عج) ‌هستند.

احمدی‌نژاد گفت: مطمئناً آینده پر از سعادت در انتظار جامعه بشری بوده و جمهوری اسلامی ایران سکوی پرش به سمت حاکمیت جهانی سرشار از عدالت و سعادت است.

در مراسم طرح‌های عمرانی و صنعتی استان زنجان برخی از پروژه‌ها و طرح‌های استان به طور همزمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

افتتاح بیمارستان 32 تختخوابی ایجرود، تجهیز و تکمیل دانشکده داندان پزشکی زنجان، ایجاد مرکز متابولیک در استان، گازرسانی به شهرستان‌های آب‌بر و ارمغان‌خانه و 39 روستای استان، آسفالت راه‌های 26 روستای بالای 50 خانوار و اجرای 365 طرح عمران شهری و روستایی در مجموع با اعتباری بالغ بر 11 هزار 350 میلیارد ریال، از جمله طرح‌هایی است که همزمان با سفر رییس‌جمهور به استان به بهره‌برداری رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر