کد خبر: 87000 A

احمدی نژاد:

اگر نبض آموزش و پرورش منظم بزند نبض همه بخش‌های کشور منظم می‌زند/ یک زمانی به طور متوسط کمترین دریافتی‌ها متعلق به آموزش و پرورش بود اما حداقل این است که امروز فاصله‌ای نیست.

ایلنا: رئیس جمهور گفت: تضمین شدن آینده ایران با آموزش و پرورش میسر می‌شود و در این راستا آرامش، فراغ بال، احساس خودباوری و منزلت اجتماعی بالای دست اندارکاران تعلیم و تربیت ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "محمود احمدی‌نژاد" در سی امین اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق کشور که صبح امروز در سالن همایش‌های رازی برگزار شد، گفت: اگر قرار باشد آینده درخشانی برای ایران رقم زده شود پایه و ریشه و آغاز آن از آموزش و پرورش است چرا که همه عالم درست شده است برای اینکه انسان‌ها ساخته شوند.

وی با اشاره به فعالیت دستگاه‌های مختلف در یک نظام سیاسی افزود: همه دستگاه‌ها در واقع مقدمه‏ْ و پشتیبانی هستند که برای اینکه نظام تعلیم و تربیت کار خود را به درستی انجام بدهد.

وی خاطرنشان کرد: اما این یک تفاوت مبنایی است. اینکه آموزش و پرورش وظیفه تربیت نیروی انسانی سایر دستگاه‌ها را به عهده دارد یا اینکه همه دستگاه‌ها مقدمه و پشتیبانی هستند تا آموزش و پرورش کار خود را انجام بدهد که این دو نگرش است.

رئیس جمهور ادامه داد: این به این معنی نیست که آموزش و پرورش نیروی انسانی مورد نیاز کشور را تامین نمی‌کند چرا که این کار انجام میشود اما ماموریت آموزش و پرورش بالا‌ترین تعیین نیروی مورد نیاز برای دستگاه‌ها است.

احمدی‌نژاد بیان کرد: اگر چنین بود باید عنوان اداره آموزش و پرورش را اداره آموزش می‌گذاشتیم حتی آموزش در یک نگاه مبنایی‌تر در خدمت پرورش است.

وی با تاکید براینکه حکومت‌ها برای رسیدن انسان‌ها به سعادت تشکیل می‌شوند افزود: اگرچه همه دستگاه‌ها پشتیبان و زمینه ساز هستند اما آن دستگاه اصلی که مسئولیت انسان سازی را برعهده دارد آموزش و پرورش است.

رئیس جمهوری تصریح کرد: خدا را سپاسگذارم که امروز جامعه فرهنگی ما در مسیر درست در حال تلاش و حرکت است.

احمد‌ی نژاد با تاکید براینکه اگر نبض آموزش و پرورش منظم بزند نبض همه بخش‌های کشور منظم می‌زند افزود: ‌این تغییر نگاه به اعتقاد بنده بزرگ‌ترین کاری بود که اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه جامعه فرهنگی کشور از ابتدا باور داشت که نقش محوری دارد افزود: سایر دستگاه‌های تصمیم‌گیر کشور بیش از دو دهه هرگاه اهمیت آموزش و پرورش مورد تاکید قرار می‌گرفت به بهانه اینکه آموزش و پرورش یک خانواده بزرگ است و بودجه ظرفیت‌های لازم را ندارد با توجیه‌های ابتدایی از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم بگویم شرایطی که امروز در آموزش و پرورش برقرار است از نظر من مطلوب است هرگز اما دیدیم که حداقل امکان برداشتن فاصله‌ها وجود دارد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ‌ یک زمانی به طور متوسط کمترین دریافتی‌ها متعلق به آموزش و پرورش بود اما حداقل این است که امروز فاصله‌ای نیست در حالی که معتقدم این سیر جبرانی باید ادامه یابد تا فاصله‌ای مثبت به نفع آموزش و پرورش ایجاد شود.

احمدی‌نژاد به تصویب بودجه سال ۹۲ کشور اشاره کرد و افزود: خیلی از دستگاه‌هایی که تصمیم‌گیر هستند هزینه‌های خود را بالا می‌برند. خوب بالا ببرند اما خیلی از این‌ افزایش‌ها اگر نباشند مشکلی در کشور پیش نمی‌آید.

رئیس جمهوری تضمین شدن آینده ایران را با آموزش و پرورش میسر دانست و افزود: در این راستا آرامش، فراغ بال، احساس خودباوری و منزلت اجتماعی بالای دست اندارکاران تعلیم و تربیت ضروری است.

رئیس جمهوری عملیاتی شدن نظام رتبه بندی در آموزش و پرورش را موجب افزایش انگیزه در فرهنگیان عنوان کرد و افزود: ‌اگر بنا است در نظام آموزش ما تبعیض نباشد و عدالت حاکم شود باید ابتدا عدالت آموزشی بین دستگاه‌های آموزشی برقرار شود تا بعد از آن عدالت در بین بدنه اجتماعی منتشر شود.

احمدی‌نژاد با تاکید براینکه بار اصلی تعلیم و تربیت به دوش آموزش و پرورش است افزود: ‌وقتی به سراغ دستگاه‌های دیگر می‌رویم این گلایه را دارند که ورودی‌های ما مشکل دارد اما وقتی بنا است چیزهای دیگر تقسیم شود آموزش و پرورش قیچی می‌شود.

وی ادامه داد: ‌پیش دبستانی و دبستانی و دوره متوسطه مهم است چون شخصیت‌های انسان‌ها شکل می‌گیرند و باور‌ها عمیق می‌شوند باید این‌ها را تقویت کنیم.

رئیس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت نهم و دهم در حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: در حدی که توانستیم و با وجود شرایط سخت در ۸ سال گذشته که بحران اقتصادی جهانی حاکم بوده و ما هم جزو این جهان هستیم اقداماتی را انجام دادیم البته نمی‌گویم که آرزویمان در این زمینه برآورده شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر