کد خبر: 87109 A

با تصویب هیئت وزیران

با موافقت دولت، حق‌التویه یا اجرت‌المثل ادارات اوقاف و امور خیریه در تولیت اماکن مذهبی اسلامی و حق‌الزحمه امین یا هیئت امنای اماکن مذهبی و موقوفات تعیین شد.

با موافقت دولت، حق‌التویه یا اجرت‌المثل ادارات اوقاف و امور خیریه در تولیت اماکن مذهبی اسلامی و حق‌الزحمه امین یا هیئت امنای اماکن مذهبی و موقوفات تعیین شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد ماده (17) قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه -مصوب 1363- اصلاح ماده(34) آیین نامه اجرایی قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه را تصویب کرد.

بر این اساس، حق التویه یا اجرت المثل ادارات اوقاف و امور خیریه در تولیت اماکن مذهبی اسلامی، ده درصد عایدات خالص سالیانه هر یک از اماکن یاد شده است و حق الزحمه هیئت امنا به موجب آیین نامه ماده(5) قانون مذکور تعیین می شود.

همچنین هیئت وزیران در مصوبه دیگری بنا به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تبصره(1) ماده(5) قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه-مصوب 1363- تصویب کرد؛ حق الزحمه امین یا هیئت امنای موضوع ماده(5) قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف و امور خیریه برای اداره امور اماکن مذهبی، متناسب با درآمد سالانه هر یکی از اماکن مذهبی، به موجب جدولی که هر ساله به پیوست آیین نامه چگونگی هزینه وجوه حاصل از محل هدایای مستقل و حق التویه و حق النظاره، موضوع ماده(12) قانون یاد شده به تصویب هیئت وزیران می رسد، تعیین می شود.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر