کد خبر: 8754 A

احمدی‌نژاد:/1/

رویداد بعدی اجلاس مجمع عمومی بود که ملت ما با سرفرازی در آن حضور یافت و با تشریح آرمان‌های ملت ایران دراین اجلاس پیام ایرانیان را به گوش جهانیان رساندند و به تحولات جهانی در جهت استقرار نظم انسانی کمک کردند.

رییس جمهور در نشست خبری که در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، شرکت کرده و با بیان مقدمه‌ای درباره رویداد‌های اخیر ایران را در راستای تحولات عادلانه و انسانی خوااند و گفت: در ابتدا می‌خواهم اشاره کوتاه به شرایط امروز ایران و جهان داشته باشم. جهان در آستانه تحولات بزرگی است که همه مناسبات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی به سرعت دست خوش تحول‌اند. نقش ایران در مدیریت تحولات و برقراری نظم انسانی آینده نقش ارزشمندی است. راه و آرمان ملت ایران عدالت، عشق و دوستی بین انسان‌ها بوده و همواره ملت ایران براین موضوع تاکید داشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمدی نژاد در ادامه افزود: البته برای رسیدن به آن آرزوی بزرگ باید عدالت برپا شود و با برقراری عدالت فضایل انسانی به کمال خواهد رسید. برای پیشرفت باید به ارزشهای ذاتی ملت ایران تاکید کنیم. هر روز اخباری از پیشرفت‌های علمی و صنعتی و اجتماعی منتشر می‌شود. ما باید به سمتی برویم که خبری از عقب ماندگی، تبعیض نباشد.

محمود احمدی‌نژاد همچنین به برگزاری اجلاس سران اشاره کرد و اظهار داشت: در روزهای اخیر ما شاهد دو رویداد بسیار مهم در ایران بودیم. یکی برگزاری اجلاس سران عدم تعهد که در نوع خود بی‌سابقه بود و با حضور ۱۲۰ کشور برای تغییر نظم جهان به نظم عادلانه و انسانی، به تبیین ادبیات جدیدی دست یافت که از این به بعد یارو یاور همه ملت‌ها خواهد بود.

احمدی‌نژاد حضور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: رویداد بعدی اجلاس مجمع عمومی بود که ملت ما با سرفرازی در آن حضور یافت و با تشریح آرمان‌های ملت ایران دراین اجلاس پیام ایرانیان را به گوش جهانیان رساندند و به تحولات جهانی در جهت استقرار نظم انسانی کمک کردند.

رئیس جمهور دولت دهم ضمن اشاره به مشکلات و موانع پیش آمده و نحوه مواجه ملت ایران با آن‌ها خاطر نشان کرد: البته ما مشکلاتی هم داریم که بدخواهان و شیاطین ۳۲ سال که نه قریب به ۶۰ سال است که در برابر ملت ایران قرار گرفته‌اند و به بهانه‌های گوناگون فشار وارد می‌کنند تا علاوه بر چپاول از پیشرفت ایران نیز جلوگیری کنند. این حوادث مقطعی است و می‌دانم که ایران به سرعت از موانع عبور خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر