کد خبر: 8784 A

احمدی نژاد در نشست خبری:/12

رئیس مجلس جای مصاحبه و اتهام زدن به دولت باید کمک بدهد، معوقات بانکی را جمع کند/ ما با یک سوم ارز موجود در بازار هم امکان اداره کشور را داریم /من متواضعانه خواهش می‌کنم همه به دولت کمک کنند/ الان وقتی تسویه حساب نیست.

رییس جمهور گفت:

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی براینکه به چه دلیل پیامک افزایش قیمت دلار در روز تعطیل منتصب به این خبرگزاری می‌دانست گفت: شما خودتان حرف من را تایید کردید. اقتصاد با یک پیامک زیرو رو نمی‌شود.

احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران عملکرد شش ماهه اخیر خبرگزاری فارس را به مسابه جنگ روانی دانست و افزود: بهتر است شش ماه عملکرد خودتان و همکاراتان را روی میز بگذارید و ببنید که چه جنگ روانی راه انداخته‌اید این پیامک به گواه و استناد اطلاعاتی که همکاران وزارت اطلاعات و مخابرات در اختیار من گذاشتند از سوی خبرگزاری فارس به دیگران ارسال شده است.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به مخالفان دولت خود افزود: عده‌ای با دولت مشکل دارند و مخالف آن هستند البته مشکلی نیست که آن‌ها با دولت من مخالفند من تنها کسی هستم که شما اکنون می‌توانید در مقابلش این گونه صحبت کنید آیا از قوه قضاییه انتقاد ندارید نقش قوه قضاییه آیا کم رنگ است؟ اگر کم رنگ است چرا گاهی اوقات حتی در مقام نظارت بر دولت ظاهر می‌شود ایا شهرداری هیچ مشکلی ندارد. مجلس جای نقد و انتقاد ندارد. اگر در دوره ریاست من در شهرداری چاره‌ای پیدا می‌شد مقاله‌های بسیاری می‌نوشتند و به نقد من قلم می‌زدند.

درمورد هزینه کرد‌ها آیا از شهرداری سوالی نیست. فقط دولت مشکل دارد کدام قانون گفته که صدا و سیما است که ناظر بر دولت است ما که زیر پای مردم هستیم و تنها کسی که اکنون جواب می‌دهد ما هستیم چرا فکر می‌کنید همه چیز مرتب است و فقط ما (دولت) مشکل داریم چرا به دیگران انتقاد نمی‌کنید انشاالله که آن‌ها مشکلی ندارند من به میان مردم می‌روم و هیچ‌گاه نگرانی ندارم چون هیچ وقت نخواسته‌ام به مردم فشار وارد شود تا حالا خبری بوده که از دیگران نقد کنم؟ وی در ادامه افزود: ۵۰کیلومتر بزرگراه افتتاح می‌کنند و تیتر اخبار سراسری روز می‌شود، باشد دست شما درد نکند بقیه را هم که می‌گویند دولت باید ادامه دهد به روی چشم دولت ادامه می‌دهد. دلیل حملاتی که به دولت می‌شود را به من گفته‌اند هم من و هم مردم می‌دانیم که این دلایل دولت می‌خواهد با بازی با عدد در خیابان‌ها بار دولت را زیاد کند. هر سیاستی که دولت مطرح می‌کند با آن مقابله می‌کنند می‌گویند رئیس جمهور‌‌ رها کرده و عمل نمی‌کند. شما با دشمن همکاری کرده و الان فحشش را به من می‌دهید بااین روش یک مدرسه دو کلاسه را نیز نمی‌توان اداره کرد.

وی با اشاره به اینکه کشور با این شیوه آسیب می‌بیند گفت: اگر امور بر همین منوال ادامه پیدا کند خرید و فروش اتفاق نمی‌افتد، اگر خرید و فروش اتفاق نیفتد کارگاه‌ها نمی‌چرخد در این صورت حقوق نیست.

وی ادامه داد: رئیس مجلس جای مصاحبه و اتهام زدن به دولت باید کمک بدهد، معوقات بانکی را جمع کند. ما با یک سوم ارز موجود در بازار هم امکان اداره کشور را داریم من متواضعانه خواهش می‌کنم همه به دولت کمک کنند الان وقتی تسویه حساب نیست.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر تحمل حضور ما برای خیلی‌ها سخت است با نوشتن یک خط از همه خداحافظی می‌کنم اظهار داشت: اما اگر قرار است که باشیم باید بتوانیم با قدرت عمل کنیم و در دفاع از حقوق ملت یک قدم کوتاه نخواهیم آمد.

وی با طرح این سوال که آیا با انتقاد و کوبیدن دولت مسائل حل می‌شود ادامه داد: برخی در اطراف می‌گویند که درآمد ارزی این دولت در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است که این کار‌شناسی نیست چون به نسبت نفت گرانی که فروخته‌ایم کالا را گران‌تر نسبت به قبل خریداری کرده‌ایم و قدرت خرید تفاوتی نمی‌کند.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با کمک‌های دولت به مدیریت شهری تهران برای سامان بخشی بخش حمل و نقل و ترافیک اظهار داشت: در این ۷سال دولت چندین برابر ۳۰ سال گذشته به دولت کمک کرده است.
او ادامه داد: مردم تهران حق زیادی بر گردن انقلاب و ایران دارند و ما هر قدر بتوانیم به مدیریت شهری کمک خواهیم کرد.
به گفته رئیس جمهور در ۷ سال گذشته دولت ۴۵۰۰میلیارد به شهرداری تهران کمک مالی کرد و این کمک‌ها ادامه خواهد داشت.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به اینکه با توجه به همین مساله در این دوره هفت ساله در بعضی از بخش‌ها معادل کل تاریخ کشور ظرفیت‌ها افزایش پیدا کرده است تصریح کرد: در عمران و آبادانی و علم و فناوری بیشتر از ظرفیت‌های کل تاریخ ایران پیشرفت داشته‌ایم.

وی ادامه داد: ۱۵۰ میلیارد دلار در بخش نفت سرمایه گذاری شده است معادل ۸۰ میلیارد دلار در بخش نیرو و سدسازی هزینه شده است، برای نخستین بار ۴۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی در صندوق توسعه ملی وجود دارد.
این در حالی است که تمام دولت‌ها بعد از انقلاب تمام ذخایر ارزی را خرج می‌کردند اما این دولت همین الان ۴۰ میلیارد دلار برای آینده این ملت ذخیره کرده است.

رئیس جمهور با اشاره به این مطلب که دشمن امروز آشکارا تحریک می‌کند و در این شرایط ما باید باهم باشیم گفت:
هر چقدر دلتان می‌خواهد به من بد و بیراه بگویید ولی دولت را کمک کنید بعضی متوجه نیستند وقتی شبکه بانکی از جریان خارج می‌شود چه معنایی دارد. به لطف خدا دشمن در این عرصه چیزی به دست نخواهد آورد البته این را هم اضافه کنم که اگر کسی به ما کمک ندهد باز هم چاره‌ای جز ایستادن دراین عرصه را بلد نیستیم.

وی با اشاره به اینکه دولت و بانک مرکزی امروز خط مقدم هستند ادامه داد: نمی‌خواهم بگویم در همین شرایط برای رئیس بانک مرکزی چند پرونده درست کرده‌اند که پاسخگو باشد.

احمدی‌نژاد در همین لحظه با اشاره به خبرنگار خبرگزاری فارس بیان کرد: شما چرا رقم قیمت دلار را ۴ هزار تومان اعلام کردید می‌گفتید ۵ هزار تومان باید اعلام کنید شما در مقابل چه کسی موضع دارید، آن‌ها که قیمت دلار را بالا می‌برند یا ما که طرف مردم را گرفته‌ایم موضع ما مشخص است شما موضع خود را بگویید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر