کد خبر: 8786 A

احمدی نژاد در نشست خبری:/13

ما خودمان اورانیوم ۲۰ درصد تولید کردیم و این در حالی است که هزینه آن بسیار بالا است تاکنون کسی اعلام نکرده که سوخت در اختیار ما قرار می‌دهد هر وقت کسی اعلام کند ما نیز قبول می‌کنیم.

رییس جمهور گفت: ما طبق مقررات آژانس از کشورهای عضو درخواست کردیم که سوخت اورانیوم ۲۰ درصد را در اختیار ما قرار دهند اما آن‌ها قبول نکردند ما اصرار کردیم و باز آن‌ها قبول نکردند ما پیشنهاد دادیم که سوخت سه درصدی بدهیم و آن‌ها به ما اورانیوم ۲۰ درصدی بدهند این شرایط را نیز نپذیرفتند.

محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به خبرنگار رادیو ایران مبنی بر محقق شدن شاخص‌های اقتصادی هدفگذاری شده همچون نرخ تورم، بیکاری و... توسط دولت اظهار داشت: تا به حال ۴برنامه درکشور اجرا شده است که سه برنامه اول به طور متوسط کمتر از ۶۵ درصد محقق شده است در برنامه چهارم به طور متوسط بیش از ۸۰ درصد از آن اجرا شد که موفقیت بزرگی بود تلاشمان این است که اهداف برنامه پنجم محقق شود. در سال اول برنامه رشد نزدیک به شش درصد داشتیم اصلاح ساختار‌ها شروع شده است فشار ارزی موقت است و در ‌‌‌نهایت این سختی‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

رئیس دولت دهم در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری نمنا مبنی بر وجه تمایز شیوه مدیریت او با دیگران گفت: تلاش ما برای یافتن راه حل مشترکی است تا عدالت جهانی محقق شود ما تلاش داریم تا ساختار سازمان ملل را اصلاح کنیم. برای پیشبرد این هدف نیازمند ساختارسازی هستیم و باید با گفتگوهایی که در این زمینه با دیگر اعضای جنبش عدم تعهد داریم برنامه‌های آینده را محقق کنیم.

محمود احمدی‌نژاد در پاسخ به مدیرمسئول آسیا مبنی براینکه بی‌ثباتی فضای اقتصادی و گرانی به چه مرحله‌ای خواهد رسید و دولت چه برنامه‌ای برای آن در نظر گرفته است گفت: کاری که باید در بودجه انجام می‌شده انجام شده است بودجه ۱۷۵ میلیارد تومانی روی بودجه ۹۵ میلیارد تومانی بسته شده است این کار بزرگی است ما حتی هزینه‌های درمانی کارمندان را از محل همین بودجه پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: ما کار را جلو می‌بریم و هزینه‌ها را کاهش دادیم امیدواریم که بتوانیم فضای عمومی بازار ارز را متعادل کنیم.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به قیمت نفت اوپک و تاثیر پیچیده و متفاوت آن بر قیمت‌های داخلی اظهار داشت: معلوم نیست که چه کسی سود می‌برد و چه کسی ضرر می‌کند اما تلاطم در بازار داخلی می‌تواند متاثر از بازارهای جهانی متلاطم باشد ما به ظاهر می‌خواهیم که قیمت نفت بالا برود اما بالا رفتن قیمت نفت لزوما به نفع ما نیست اگر افزایش قیمت نفت سبب افزایش قیمت کالاهای وارداتی نشود و نفت از سلطه سیاسی خارج گردد و نظام عرضه و تقاضای واقعی برپا شود می‌توانیم بگوییم که بازار و فضای عمومی را به تعادل رساندیم.

احمدی‌نژاد ضمن اشاره به چگونگی تولید اورانیوم ۲۰درصد به خبرنگاران گفت: ایران تولید ۲۰ درصدی اورانیوم را قطع خواهد کرد اگر کشورهای دیگر در تهیه سوخت به ایران کمک کنند. اورانیوم ۲۰ درصد برای ساخت رادیو دارو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به هیچ کار دیگری نمی‌آید.

وی در ادامه افزود: ما طبق مقررات آژانس از کشورهای عضو درخواست کردیم که سوخت اورانیوم ۲۰ درصد را در اختیار ما قرار دهند اما آن‌ها قبول نکردند ما اصرار کردیم و باز آن‌ها قبول نکردند ما پیشنهاد دادیم که سوخت سه درصدی بدهیم و آن‌ها به ما اورانیوم ۲۰ درصدی بدهند این شرایط را نیز نپذیرفتند.

وی با اشاره به هزینه بالای تولید اورانیوم ۲۰ درصد تصریح کرد: ما خودمان اورانیوم ۲۰ درصد تولید کردیم و این در حالی است که هزینه آن بسیار بالا است تاکنون کسی اعلام نکرده که سوخت در اختیار ما قرار می‌دهد هر وقت کسی اعلام کند ما نیز قبول می‌کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر