کد خبر: 93985 A

رییس‌جمهور:/2/

مردم می‌خواهند از تبعیض به دور باشند/دولت تلاش می‌کند تا عوامل مساعد و نامساعد پیش رو را با صراحت با مردم در میان بگذارد و برای گذر از تنگنا‌ها از مردم استمداد جوید.

رییس‌جمهور گفت: کشور به عزم ملی و دور شدن از هرگونه افراط و تفریط نیاز دارد تا بتواند با تمرکز بر حاکمیت قانون و گفتمان ویژه که در انتخابات با آرای اکثریت به آن دست یافت یعنی اعتدال و تعامل، مشکلات را حل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مردم در این انتخابات شگفتی آفریدند گفت: پس از این نوبت ما مسئولان است که پیام این تحول و تغییر را بپذیریم و در همه سطوح نظام متعهد به احترام به آن باشیم.تفسیر چیستی و چرایی مشارکت و رأی مردم ضرورتی است که پیش‌روی سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان و مسئولان نظام قرار دارد.

رئیس جمهور اضافه کرد: حداقل انتظار مردم در این انتخابات از دولت جدید ایجاد ثبات و آرامش در همه زمینه‌ها و رفع دغدغه‌ها و تنگناهای مختلفی است که امروز کشور با آن مواجه است.

وی درباره چگونگی تقویت پایگاه اجتماعی و پایبندی به عهد و پیمان اظهار کرد: لازمه پایبندی به عهد و پیمان وفاداری و راستگویی در برابر مردم است. در آیین ما اساس دین داری ادای امانت و پایبندی به عهد و پیمان است راستگویی سبب اصلاح امور و دروغگویی سبب تباهی امور می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به احادیثی از حضرت علی (ع) ادامه داد: این دولت در عهد خود برای تبیین احکام نورانی اسلام وفادار خواهد بود و تلاش می‌کند. من با حمایت و پشتوانه مردمی پا به میدان نهادم وخواستارم تغییر و بهبود معیشت هستم.

روحانی با بیان اینکه مردم می‌خواهند بهتر زندگی کنند و از تبعیض به دور باشند، گفت: ‌مردم می‌خواهند حرمت و کرامت بیشتری داشته باشند و در فضای عقلانی رشد کنند و به آینده مطمئن و امیدوار باشند این خواسته به حق است اگرچه برآوردن آن به یکباره امکان پذیر نیست اما دولت تلاش می‌کند تا عوامل مساعد و نامساعد پیش رو را با صراحت با مردم در میان بگذارد و برای گذر از تنگنا‌ها از مردم استمداد جوید.

رئیس جمهور ادامه داد: جامعه ما به ویژه نسل جوان باید مدام سازوکارهای گفتگو، حق دانستن و در جریان امور بودن را به کار بندند تا در نخواستن‌های عقلانی قانع و برخواستن‌های لازم ترغیب شوند.

وی با طرح این سوال كه کلید حل مشکلات موجود چیست؟خاطرنشان کرد: کشور به عزم ملی و دور شدن از هرگونه افراط و تفریط نیاز دارد تا بتواند با تمرکز بر حاکمیت قانون و گفتمان ویژه که در انتخابات با آرای اکثریت به آن دست یافت یعنی اعتدال و تعامل، مشکلات را حل کند. سخن مشترک تمام نیروهای سیاسی و اجتماعی که دستاورد بزرگ انقلاب است همین است تا کاستی‌های موجود حل شود.

وی اعتدال را مشخصه بارز فرهنگ ایرانی اسلامی دانست و گفت: اعتدال به معنای عدول از اصول و محافظه کاری در برابر تغییر و تحول نیست اعتدال رویکرد خردورزانه و صبورانه در جامعه برای دور شدن از ورطه افراط است مسیر استقرار و استمرار مردم سالاری دینی از اعتدال می‌گذرد و تحول خواهی برمحور اعتدال می‌چرخد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر