کد خبر: 1139 A

یك تحلیل گر بازار سرمایه در گفت و گو با ایلنا:

به نظر می رسد با توجه به مشكلات بین المللی كه در سالهای اخیر برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در كشور به وجود آمده است برخی از سرمایه گذاران مایل به خروج سرمایه های خود از كشور هستند.

یك تحلیل گر بازار سرمایه گفت: حجم سرمایه گذاری های خارجی در بورس تهران رقم قابل توجهی نیست.

مهرداد سید عسگری در گفتگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: تبلیغات منفی تحولات اقتصادی در عرصه بین المللی درباره بورس تهران نه تنها مانع جذب سرمایه گذاری های خارجی  شده است بلكه بتدریج موجب خروج برخی از سرمایه ها نیز خواهد شد.

وی افزود: با وجود اینكه بورس تهران برای جذب سرمایه گذاریها ی خارجی در نشست های فدراسیون های اروپایی و آسیایی شركت می كند اما درحال حاضر حجم سرمایه گذاری های خارجی در بورس تهران رقم قابل توجهی نیست.

این تحلیل گر بازار سرمایه تصریح كرد: به نظر می رسد با توجه به مشكلات بین المللی كه در سالهای اخیر برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در كشور به وجود آمده است برخی  از سرمایه گذاران مایل به خروج سرمایه های خود از كشور هستند.

وی در خاتمه گفت:اما این نكته حائز اهمیت است كه جذب سرمایه های خارجی از عوامل تاثیر گذار در رونق تولیدات داخلی است.

شایان ذكر است؛ بر اساس تفاهم نامه ای در سال گذشته مقرر شده بود سازمان سرمایه گذاری خارجی به طور مشترك با بورس تهران برنامه هایی برای بازاریابی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری در ایران برگزار كند اما تاكنون هیچ دعوتی از طرف سازمان سرمایه گذاری خارجی برای بورس تهران انجام نشده است.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر