کد خبر: 1202 A

در مراسم اختتامیه این جشنواره که از 21 آبان 23 ماه تا امسال با حضور بانک‌های سراسر کشور برگزار می‌شود زنان بانکدار ایرانی موفق، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.

زنان بانکدار ایرانی موفق در جشنواره بین‌المللی" ایران بانک 2012"، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، در مراسم اختتامیه این جشنواره که از 21 آبان 23 ماه تا امسال با حضور بانک‌های سراسر کشور برگزار می‌شود زنان بانکدار ایرانی موفق، تندیس بلورین دریافت خواهند کرد.

تا چندی پیش، تعداد انگشت شماری از زنان در هیئت مدیره بانکها و مراتب بالای تصمیم گیری و سیاستگذاری عرصه های مالی حضور داشتند. با این همه، چند سالی است که وضعیت حاکم بر ترکیب جنسیتی نقش آفرینان صنعت بانکداری دستخوش دگرگونی شده است. بسیاری از کارشناسان بانکی و مالی بر این اعتقادند که وارد کردن زنان به مناصب بالای مدیریت بانکها، حرکتی هوشمندانه و دوراندیشانه می باشد. زنان در سرتاسر جهان، با در اختیار داشتن توانائی، مهارت و تجربه فراوان و ارزشمند، بهترین گزینه برای ایجاد تحول و پیشرفت همه جانبه به حساب می‌آیند.

تا چند سال قبل، حضور بانوان در صنعت بانکداری به اشتغال زنان در پستهای اجرائی و صف، به ویژه صندوقداری یا حسابداری محدود می شد و زنان را به بخشهای مدیریتی و ستادی بانکها راهی نبود، اما امروزه وضعیت به طور کامل تغییر یافت است. اقتصاددانان و کارشناسان امور بانکی نیز بر این اعتقادند که حضور پررنگتر و مستمر بانوان در پستهای عالی و تعیین کنندهای چون عضویت در هیئت مدیره و یا حتی مدیرعاملی بانکها، میتواند بر کیفیت نهائی بانکها در حوزه های چون مدیریت عملیات، مدیریت ریسک و استراتژی بندی بیفزاید و تحولات مثبت فراوانی را در این عرصه ها به وجود آورد.

وی خاطر نشان كرد: زنانی كه در هیئت مدیره بانك‌ها، دفاتر سرپرستی و معاونت بانك‌ها هستند به جشنواره "ایران بانك 2012"معرفی می‌شوند و از تمامی بانك‌ها درخواست شده رزومه،‌ تجربه و میزان عملكرد موفق این زنان را به جشنواره ارسال كنند و بر این اساس كمیته داوران تعدادی از این زنان را انتخاب كرده و مجدد از میان آنها هفت نفر دیگر را انتخاب و به سه نفر اول تندیس بلورین و لوح یادبود داده می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر