کد خبر: 1463 A

نایب رییس كمیسیون اقتصادی مجلس:

مدیریت و پوشش ریسک مهم‌ترین مزیت ورود اوراق اختیار فروش تبعی به بازار سرمایه است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مدیریت و پوشش ریسک مهم‌ترین مزیت ورود اوراق اختیار فروش تبعی به بازار سرمایه بوده و این  ابزاری است برای مدیریت ریسک سرمایه گذاران و حذف نگرانی سهامداران از افت قیمت سهام، مهم‌ترین مزایای اوراق اختیار فروش تبعی یا بیمه سهام است که به تازگی به بازار سرمایه وارد شده است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا پورابراهیمی عضو شورای عالی بورس و نایب رییس دوم کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه ورود این ابزار جدید معاملاتی به بورس نگرانی سرمایه‌گذاران را از بازار کاهش می‌دهد، تصریح کرد: بر این اساس سهامداران بازار سرمایه دیگر با نوسانات کوچک در بورس برای فروش سهامشان عجله نمی‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه کاهش قیمت سهام دیگر موضوعی برای نگرانی سهامداران نیست، خاطرنشان کرد: از این پس سهامداران با کاهش قیمت سهام این اطمینان را دارند که سهامشان را با قیمت توافقی در زمان تعیین شده توسط سهامدار عمده به فروش می‌رسانند.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر افزایش حجم معاملات در بازار سرمایه با ورود این ابزار جدید به تالار شیشه‌ای اظهار داشت: سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه ذائقه‌های گوناگونی برای استفاده از ابزارهای مالی دارند و این ابزار جدید هم می‌تواند پاسخگوی نیاز بخشی از سهامداران در تالار شیشه‌ای باشد.

عضو شورای عالی بورس سابقه استفاده از این ابزار مالی را در دیگر کشورهای دنیا مدنظر قرار داد و خاطرنشان کرد: این ابزار مالی بر اساس یکی از ابزارهای مالی در دنیا طراحی شده است، اما از نظر کارکردی دارای تفاوت با آن ابزارهاست.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت و پوشش ریسک مهم‌ترین مزیت ورود این ابزار جدید مالی به بازار سرمایه است.
عضو شورای عالی بورس بهبود شرایط بازار را طی روزهای اخیر مد نظر قرار داد و گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل این اتفاق، ورود این ابزار جدید به بازار سرمایه است به طوریکه دوباره اعتماد سرمایه‌گذاران به این بازار افزایش یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر