کد خبر: 1468 A

بانک مرکزی ضمن هشدار به موسسات تبلیغاتی اعلام کرد: برگزاری همایش‌های بانکی منوط به اخذ تائید‌ بانک مرکزی است.

بانک مرکزی ضمن هشدار به موسسات تبلیغاتی اعلام کرد: برگزاری همایش‌های بانکی منوط به اخذ تائید‌ بانک مرکزی است.
به گزارش ایلنا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: اخیراً مشاهده شده است موسساتی با مقاصد صرفاً تبلیغاتی و تجاری، همایش‌هایی را تبلیغ می کنند که هدف از برگزاری آنها، انتخاب بانک‌های برتر در زمینه‌های مختلف و تجلیل و تقدیر از آنها از طریق اهدای تندیس، گواهینامه و غیره ادعا شده است.

گاه این موسسات بدون هماهنگی و اخذ مجوز‌های‌لازم، در تبلیغات خود، حتی از عناوین دستگاه‌های اجرایی و نهادهای رسمی و حاکمیتی کشور به عنوان حامیان همایش استفاده نموده و از مقامات و مسئولان ارشد نظام از جمله مقام ریاست‌ کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سخنرانان اصلی همایش نام برده می‌شود.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار جدی به این قبیل موسسات و اینکه حق پیگیری قانونی در قبال موسسات مذکور را همواره برای خود محفوظ می‌داند، اعلام می‌نماید صرفاً همایش‌هایی مورد تایید و حمایت این بانک قرار دارد که اطلاع‌رسانی پیرامون آنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی انجام شده باشد.

ضمناً متذکر می‌گردد بانک‌ها و موسسات اعتباری‌ غیربانکی نیز باید از مشارکت یا حمایت مالی از همایش‌هایی که مورد تایید این بانک نمی باشد، جداً خودداری ورزند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر