کد خبر: 1930 A

ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران، با جابجایی ۲۳ میلیون اوراق بهادار به ۱۳۹ میلیارد ریال رسید.

معامله بلوک ۹۸/۹۹ درصد از بلوک شرکت صنایع شیر سرو بی‌خزان متعلق به سرمایه­ گذاری صنایع عمومی تامین که روز شنبه ۲۴ تیردر بازار سوم فرابورس عرضه شده بود قطعی شد.

به گزارش ایلنا، تعداد سهام مورد عرضه ۱۲ میلیون و ۲۹۸ هزار سهم معادل ۹۹. ۹۸ درصد از سهام این شرکت به قیمت هر سهم هزار و ۱۰۷ ریال و ارزش ۱۳. ۶ میلیارد ریال بوده است. این شرکت با سرمایه ۱۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در زمینه تولید شیر پاستوریزه و کلیه فرآورده‌های آن فعالیت دارد.

۱۳۹ میلیارد ریال ارزش معاملات فرابورس ایران

ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران، با جابجایی ۲۳ میلیون اوراق بهادار، به ۱۳۹ میلیارد ریال رسید.

بیشترین حجم معاملات را در بازارهای اول و دوم فرابورس ذوب آهن اصفهان در بازار دوم با جابجایی ۱۰ میلیون و ۲۴۷ هزار سهم و با نرخ هزار و ۶۶۲ ریال داشت. کمترین حجم معاملات را مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن در بازار اول فرابورس با جابجایی ۳۰۲ سهم و با قیمت پایانی ۱۱ هزار و ۸۷۷ ریال کسب کرد. بیشترین افزایش قیمت را شهرسازی و خانه سازی باغمیشه با افزایش قیمت ۵ درصد و قیمت پایانی ۲ هزار و ۳۹۶ ریال در سیستم معاملاتی امروز ثبت کرد. بیشترین کاهش قیمت را صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود با کاهش قیمت ۴. ۵ درصد و قیمت هزار و ۸۲۱ ریال از آن خود کرد.

 حجم معاملات در بازار ابزارهای نوین مالی

در بازار ابزارهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات را اوراق اجاره امید با جابجایی ۱۰ هزار و ۵۶۰ برگه داشت. حجم اوراق دیگر به ترتیب ۹ هزار و ۸۲۰ برگه اجاره جوپار، ۷ هزار و ۵۵۰ برگه مشارکت مسکن مهر، ۷ هزار و ۱۷۰ برگه اجاره ماهان، ۷ هزار و ۱۵۵ برگه گواهی سپرده انصار، ۵ هزار و ۲۰ برگه مشارکت نارنجستان، ۳ هزار و ۹۰۰ برگه اجاره مپنا، ۳ هزار و ۷۰۰ برگه اجاره سامان، هزار و ۷۱۰ برگه اجاره ماهان۲، ۹۰۰ برگه مشارکت بوتان، ۱۷۰ برگه اجاره لیزینگ سینا و ۹۰ برگه مشارکت نفت فصلی به قیمت هر برگه یک میلیون ریال جابجا شد.

ادامه رقابت برای خرید بلوک گلستان

امروز ۱۰۰ درصد از سهام شرکت صنایع تبدیلی گلستان به قیمت پایه هر سهم ۸۳۴ ریال در فرابورس عرضه شد که به دلیل رقابت در دقایق پایانی تا قیمت ۸۵۵ ریال ادامه رقابت به فردا موکول شد.

توسعه کشت و صنعت ملی به وکالت از شرکت‌های سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، خدمات مدیریت سرمایه گذاری مدار، کشت و صنعت گرگان و فرآورده‌های غذایی، ۲۱ میلیون سهم معادل ۱۰۰درصد از سهام شرکت صنایع تبدیلی گلستان را به صورت یکجا و نقد به نرخ پایه هر سهم ۸۳۴ ریال در بازار فرابورس عرضه کرد که ادامه رقابت به فردا موکول شد.

بازگشایی نماد حق تقدم خوارزمی و توقف دو نماد

نماد معاملاتی حق تقدم خرید سهام سرمایه گذاری خوارزمی امروز بازگشایی شد و خریداران تا قبل پایان مهلت پذیره نویسی نسبت به پرداخت بهای اسمی مهلت دارند. همچنین امروز نماد اوراق گواهی سپرده عام انصار به دلیل پرداخت سود علی الحساب ماهانه و سیمان مجد خواف برای برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده متوقف شد.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز حدود ۱ درصد کاهش داشت و در مرز ۶۱ هزار تومان مبادله شد.

فرابورس ارزش معاملات ابزارهای نوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر