کد خبر: 2253 A

ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران، با جابجایی ۴۷ میلیون اوراق بهادار، به ۳۹۶ میلیارد ریال رسید.


تامین مسکن جوانان و سرمایه گذاری ارزش آفرینان در فهرست شرکت­های بازار پایه فرابوس ایران درج شدند.

به گزارش  ایلنا به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، تامین مسکن جوانان در گروه انبوه سازی، املاک و مستغلات و شرکت سرمایه گذاری ارزش آفرینان در گروه واسطه گری‌های پولی و مالی قرار دارد و به عنوان هشتاد و چهارمین و هشتاد و پنجمین نماد معاملاتی در فهرست شرکت‌های بازار پایه فرابورس درج شدند.

۳۹۶ میلیارد ریال ارزش معاملات فرابورس ایران

ارزش معاملات بازارهای فرابورس ایران، با جابجایی ۴۷ میلیون اوراق بهادار، به ۳۹۶ میلیارد ریال رسید.

بیشترین حجم معاملات را در بازارهای اول و دوم فرابورس پالایش نفت شیراز در بازار دوم با جابجایی ۲۲ میلیون و ۸۰ هزار سهم و با نرخ ۳ هزار و ۸۹۵ ریال داشت. کمترین حجم معاملات را افرانت در بازار اول فرابورس با جابجایی ۵۰۰ سهم و با قیمت پایانی ۹ هزار و ۹۷۳ ریال کسب کرد. بیشترین افزایش قیمت را مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با افزایش قیمت ۴. ۹ درصد و قیمت پایانی ۱۲ هزار و ۴۷۰ ریال در سیستم معاملاتی امروز ثبت کرد. بیشترین کاهش قیمت را توسعه و عمران استان کرمان با کاهش قیمت ۴. ۸ درصد و قیمت ۸۲۸ ریال از آن خود کرد.

 حجم معاملات در بازار ابزارهای نوین مالی

در بازار ابزارهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات را اوراق اجاره مپنا با جابجایی ۵۸ هزار و ۶۷۰ برگه داشت. حجم اوراق دیگر به ترتیب ۴۸ هزار و ۳۶۰ برگه مشارکت نارنجستان، ۳۵ هزار و ۷۵۰ برگه اجاره سامان، ۲۳ هزار و ۶۵۰ برگه اجاره امید، ۲۱ هزار و۶۴۰ برگه اجاره جوپار، ۱۲ هزار و ۶۶۵ برگه مشارکت مسکن مهر، ۱۰ هزار و ۱۱۵ برگه مشارکت ایران شرق، ۱۰ هزار و ۱۰ برگه مشارکت بوتان، ۶ هزار و ۴۰ برگه مشارکت نفت فصلی، ۲ هزار و ۱۹۰ برگه اجاره ماهان، هزار و ۲۹۰ برگه اجاره ماهان۲، ۴۹۰ برگه اجاره لیزینگ سینا و ۱۳۰ برگه اجاره مسکن به قیمت هر برگه یک میلیون ریال جابجا شد.

 رقابت برای خرید بلوک گلستان ادامه دارد

رقابت برای خرید بلوک ۱۰۰ درصدی شرکت صنایع تبدیلی گلستان که به قیمت پایه هر سهم ۸۳۴ ریال عرضه شده بود تا قیمت ۹۰۷ ریال رسید و ادامه رقابت به یکشنبه آینده موکول شد.

قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز حدود تغییر قابل توجهی نداشت و در مرز ۶۱ هزار تومان مبادله شد.

حجم معاملات فرابورس درج دو شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر