کد خبر: 33739 A

عضو هیات رئیسه مجلس:

دولت نمی‌تواند بدون مجوز مجلس قانون را اجرایی کند/وقتی مجلس قانونی را تصویب می‌کند و به تایید شورای نگهبان می‌رسد برای همه لازم الاجرا است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره احتمال اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: دولت نمی‌تواند بدون مجوز مجلس قانون را اجرایی کند و اگر این کار را انجام دهد قوانینی در این زمینه پیش بینی شده که براساس آن رئیس مجلس عدم اجرای قانون را به همه دستگاه‌ها ابلاغ خواهد کرد.

سید شریف حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا در رابطه با جلسه ویژه رئیس جمهور در راستای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: همه ما موظف به اجرای قانون هستیم. وقتی مجلس قانونی را تصویب می‌کند و به تایید شورای نگهبان می‌رسد برای همه لازم الاجرا است و باید مطیع قانون باشند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی که مجلس قانون منع اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را تصویب کرده است، دولت نمی‌تواند بدون مجوز مجلس قانون را اجرایی کند. اگر این کار را انجام دهد قوانینی در این زمینه پیش بینی شده و آنهم این است که رئیس مجلس عدم اجرای قانون را به همه دستگاه‌ها ابلاغ خواهد کرد.

نماینده اهواز در خانه ملت گفت: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد جامعه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به صلاح کشور و مردم نیست.

کمیسیون صنایع و معادن مجلس عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نماینده اهواز درخانه ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر