کد خبر: 33994 A

لاهوتی در گفتگو با ایلنا:

50درصد ظرفیت تولید کشور خالی است/ به میزان ظرفیت تولید خالی مانده واردات داریم/حمایت از بخش خصوصی بیش از پیش ضعیف شده است/تورم را به تولیدکنندگان تحمیل کردیم ولی حمایتشان نکردیم.

ایلنا- لنگرود: نماینده مردم لنگرود در مجلس از عملکرد دولت در تحقق سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی انتقاد کرد و اذعان داشت: دولت با عدم پرداخت 20هزار میلیارد تومان حق تولیدکنندگان به بخش اشتغال ضربه جدی زد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در لنگرود به ارزیابی خود از عملکرد دولت در تحقق شعار امسال پرداخت و اظهار کرد: تورم موجود در جامعه ناشی از عدم حمایت دولت از تولید کنندگان داخلی است.

50درصد ظرفیت تولید کشور خالی است

وی تصریح کرد: اگر دولت به نحو صحیح از تولید کنندگان کشور حمایت می کرد، امروز 50 درصد از ظرفیت تولید ایران خالی نبود و خالی ماندن این میزان ظرفیت تولید سبب شد واردات اجناس به کشور افزایش پیدا بکند.

عضو کمیسیون عمران مجلس اذعان کرد: هم اکنون 50 درصد ظرفیت تولید و سرمایه گذاری شده به جهت عدم حمایت دولت در پرداخت سهم یارانه ها به تولید کنندگان خالی مانده و در  50درصد دیگر به همان میزان ظرفیت خالی مانده، واردات به کشور افزایش پیدا کرده است.

به میزان ظرفیت تولید خالی مانده واردات داریم

بائوج لاهوتی، ابراز کرد: بهتر این بود که تولید کنندگان داخلی را مورد حمایت قرار می دادیم، اما نکردیم و منجر به واردات 50 درصدی کالا به داخل ایران شد و در مجموع دولت در این زمینه مقصر است.

وی بیان داشت: متولیان صنعت و تولید برای حمایت از تولیدکنندگان باید تلاش و همت و به دنبال آن حمایت دولت را می گرفتند و متقاعد می کردند قانون را درست اجرا و سهم 30 درصدی قانون هدف مند کردن یارانه را به صنایع پرداخت کند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در دوره های هشتم و نهم مجلس تاکید کرد: مجلس در سال گذشته و امسال در بودجه سالیانه در مجموع 20 هزار میلیارد تومان برای پرداخت به بخش تولید کشور پیش بینی و تصویب کرد ولی دولت آنرا اجرائی نکرد و دیناری پرداخت نشد.

بائوج لاهوتی متذکر شد: عدم پرداخت 20 هزار میلیارد تومان توسط دولت سبب شده 50 درصد تولید کشور خالی و واردات جایگزین آن بشود و بیکاری افزایش شدیدی پیدا کند.

حمایت از بخش خصوصی بیش از پیش ضعیف شده است

وی معتقد است دولت نمی تواند بدنه خودش را بزرگ بکند بلکه باید خودش را کوچک کند تا بخش خصوصی افزایش پیدا بکند اما متاسفانه هر روز جایگاه بخش خصوص به دلیل عدم حمایت بیش از پیش تضعیف می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان یاد آور شد: تورم را به تولیدکنندگان تحمیل کردیم ولی حمایتشان نکردیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر