کد خبر: 40432 A

رئیس کل گمرک:

ا شیوه های دو دهه و سه دهه قبل نمی توان تجارت مدرن و پیچیده امروزی را مدیریت کرد و برای حرکت به سمت نوین سازی نیاز به یک استراتژی و نقشه راه داریم.

رئیس کل گمرک ایران با اعلام لزوم نوین سازی گمرک، گفت: با شیوه‌های چند دهه قبل نمی توان تجارت پیچیده امروز را مدیریت کرد.
به گزارش ایلنا، عباس معمارنژاد با اعلام اینکه نوین سازی گمرک یکی از اصلی‌ترین راهبردهای سازمان است، گفت: نوسازی و نوین‌سازی گمرک به عنوان یکی از اصلی‌ترین استراتژی و راهبردهای سازمان است که برای داشتن گمرک مدرن حرکت به سمت آن اجتناب ناپذیر است.
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، افزود: با توجه به انتظاراتی که از گمرک در بخش دولت، مردم و همکاران در داخل سازمان وجود دارد حرکت به سمت گمرک نوین نه اختیار بلکه اجبار است.
وی بیان داشت: همکاران ما در داخل سازمان برای پاسخ دادن به این انتظارات راهی جز قرار گرفتن در مسیر گمرک نوین ندارند. با شیوه های دو دهه و سه دهه قبل نمی توان تجارت مدرن و پیچیده امروزی را مدیریت کرد و برای حرکت به سمت نوین سازی نیاز به یک استراتژی و نقشه راه داریم.
معمارنژاد تاکید کرد: در دنیای مدرن و پیچیده امروزی بدون استراتژی، برنامه و راهبرد سازمان های کوچک را نمی توان مدیریت کرد، بنابراین برای مدیریت سازمانی چون گمرک داشتن برنامه و نقشه راه ضروری است.
وی با اشاره بر اینکه جهت رسیدن به اهداف مورد نظر داشتن یک استراتژی کلی کافی نیست، افزود: برای رسیدن به گمرک نوین داشتن استراتژی در تمام حوزه‌های مختلف لازم است.
به گفته رئیس کل گمرک، ما باید در تمام حوزه های راهبردی برنامه عمل داشته باشیم که و به همین خاطر طرحی را به عنوان طرح جامع گمرک نوین طراحی کردیم که نهایتا برای یک دوره حداقل 10 ساله بتواند استراتژی، راهبرد و برنامه های سازمان را در راستای نوین سازی ارایه کند.
معمارنژاد افزود: طرح جامع گمرک نوین 5 محور اصلی شامل مدیریت، فرایند، فناوری، منابع انسانی و ذی نفعان درون و برون سازمانی را مدنظر قرارداده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر