کد خبر: 42562 A

نامه سرگشاده تعاونگران سراسر کشور به نمایندگان مجلس:

اتاقهای تعاون، اتحادیه ها و تعاونی های سراسر کشور در نامه ای سرگشاده به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اتحاد و همدلی همه مسئولین کشور در این برهه حساس زمانی خواستار لغو استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور جلوگیری از تضعیف بخش بزرگ تعاون شدند.

اتاقهای تعاون، اتحادیه ها و تعاونی های سراسر کشور در نامه ای سرگشاده به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اتحاد و همدلی همه مسئولین کشور در این برهه حساس زمانی خواستار لغو استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور جلوگیری از تضعیف بخش بزرگ تعاون شدند.

به گزارش ایلنا، متن کامل نامه تعاونگران کشور به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است.

بسمه تعالی

با سلام و تحیات الهی

احتراماً با عنایت به ادغام سه وزارت خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و لزوم توسعه کمی و کیفی بخش تعاون و دستیابی به اهداف این بخش، امروز انتظار بخش تعاون و نمایندگان آنها در سراسر کشور مخصوصاً پیرو تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تقویت فضای همدلی و وفاق بین مسئولین کشور به ویژه قوای سه گانه در آستانه یکی از مهمترین مراحل سرنوشت ساز جمهوری اسلامی یعنی انتخابات یازدهم ریاست جمهوری و همچنین انتخابات چهارم شوراهای اسلامی شهر و روستا پرهیز از مجادلات و تنش های سیاسی و تزریق روحیه کار و تلاش در سطح جامعه می باشد.

لیکن متأسفانه شاهد آن هستیم که در ایام الله دهه مبارک فجر و هفته وحدت که تمامی مسلمین با کنار گذاشتن اختلافات به سمت اتحاد و یکپارچگی حرکت می کنند موضوع چالشی و اختلاف برانگیز استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار برخی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است. اعتقاد ما نمایندگان بخش تعاون بر آن است که دکتر شیخ الاسلامی از وزرای پرتلاش و ارزشی دولت دهم می باشد که طی تصدی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منشاء اقدامات ارزنده و قابل توجهی گردیده که تعامل سازنده و تأکید بر توانمندسازی و واگذاری امور به تشکلهای تعاونی و همچنین ارتباط موثر با تعاونگران از سوی ایشان منجر به ایجاد فضای صمیمی و همدلانه شده است و زمینه ارتباط تشکل های تعاونی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را فراهم نموده است.

از سوی دیگر کوبیدن بر طبل استیضاح آن هم در حالی که موضوع اعتراض نمایندگان محترم یعنی انتصاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی امری اجرایی و نهایتاً قابل بررسی حقوقی است و تبدیل این موضوع به یک دعوای سیاسی و ایجاد نزاع بین مسئولین محترم کشور نه تنها باعث حل مشکل نمی شود بلکه به پیچیده شدن آن خواهد انجامید.

علیهذا با توجه به شرایط خاص کشور استیضاح به مصلحت کشور نبوده و بر خلاف منافع ملی و مصالح بخش تعاون و هرگونه تزلزل در مدیریت بزرگترین وزارتخانه حمایتی کشور دقیقاً در راستای عدم تحقق شعار امسال ما می باشد. لذا ما به عنوان نمایندگان بخش تعاون از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با توجه به مباحث فوق و از آنجائیکه جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی در دو مقطع از مجلس فعلی رأی اعتماد بالایی کسب کرده اند که نشان دهنده اعتماد قابل توجه اکثریت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است از طرح استیضاح صرف نظر و مسائل را در چارچوب مذاکره و گفتگو پیگیری فرمایند تا انشاء ا... شاهد برگ زرین دیگری در تقویت و همدلی بین ارکان نظام باشیم.

تعاون وزیر تعاون استیضاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر