کد خبر: 42788 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواستار شد:

دولت می‌تواند لایحه بودجه را بدون وارد کردن مبحث هدفمندکردن یارانه‌ها به مجلس تحویل دهد و هر زمان که در خصوص اجرای فاز دوم به تصمیم‌گیری نهایی رسید، می‌تواند آنرا به شکل متمم به بودجه اضافه کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با بیان این كه نباید لایحه بودجه 92 به دلیل سرنوشت هدفمندی فاز دوم بیش از این به تأخیر بیفتد، ارائه متمم اجرای فاز دوم هدفمندی در بودجه را خواستار شد.

جعفر قادری در گفت و گو با ایلنا، گفت: دولت می‌تواند لایحه بودجه را بدون وارد کردن مبحث هدفمندکردن یارانه‌ها به مجلس تحویل دهد و هر زمان که در خصوص اجرای فاز دوم به تصمیم‌گیری نهایی رسید، می‌تواند آنرا به شکل متمم به بودجه اضافه کند

نماینده مردم شیراز در مجلس نهم، با اشاره به تأخیر قابل توجه دولت در ارائه لایحه بودجه 92، اظهار داشت: برای بررسی بودجه یک حداقل های زمانی وجود دارد و برای این حداقل ها هم هیچ کاری نمی توان کرد. مگر اینکه مجلس بیاید و آیین نامه را اصلاح کند. بر اساس آیین نامه وقتی بودجه به مجلس برسد باید تکثیر شود. از زمانیکه بودجه تکثیر شد و در اختیار نمایندگان قرار گرفت حداقل ده روز نمایندگان باید فرصت داشته باشند تا یپشنهاد های خودشان را به کمیسیون های تخصصی ارائه کنند. کمیسیون های تخصصی هم حداقل یک تا دو هفته باید فرصت داشته باشند تا پیشنهاد های افراد را بررسی کنند و نظرات را جمع بندی شده در اختیار کمیسیون تلفیق قرار دهند. این جریان 25 روز طول می کشد. پس از آن هم کمیسیون تلفیق هم حداقل دو هفته زمان نیاز دارد تا بررسی های لازم را انجام دهد که در مجموع 40 روز خواهد شد. در صحن مجلس هم حداقل دو هفته زمان نیاز است تا پیشنهاد های کمیسیون تلفیق را بررسی کنند.

به گفته وی، بر این اساس برای بررسی لایحه بودجه تقریبا دو ماه زمان نیاز است. از سوی دیگر یک رفت و برگشتی باید بین مجلس و شورای نگهبان وجود داشته باشد.

وی بیان داشت: دولت باید لایحه بودجه را به مجلس ارائه كند چرا كه بیش از این تأمل جایز نیت و باعث افزایش خزینه انباشته خواهد شد.

جعفر قادری هدفمندی لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر