کد خبر: 42792 A

8 و 9 اسفند ماه؛

طراحی و پیاده سازی سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت در صنایع نفت، گاز، خودرو و بخش خدمات در سمیناری با عنوان " ششمین سمینار حسابداری مدیریت " که در روزهای 8 و 9 اسفند ماه در سالن همایش های پژوهشگاه نیرو برگزار می شود، ارایه خواهد شد.

طراحی و پیاده سازی سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت در صنایع نفت، گاز، خودرو و بخش خدمات در سمیناری با عنوان " ششمین سمینار حسابداری مدیریت " که در روزهای 8 و 9 اسفند ماه در سالن همایش های پژوهشگاه نیرو برگزار می شود، ارایه خواهد شد.

به گزارش ایلنا، محمد منیری- دبیر کل انجمن حسابداران خبره ایران- با اعلام این خبر گفت: ششمین سمینار حسابداری مدیریت با محوریت " حسابداری مدیریت در عرصه عمل " با هدف معرفی تجربیات ‌موفق استقرار و بهره برداری از نظام حسابداری مدیریت و زمینه سازی برای تعمیم این تجارب به سایر شرکت‌ها و در نهایت راهبری مطلوب تر بنگاه های اقتصادی کشور برپا می شود.

وی ادامه داد: با توجه به تشدید رقابت، افزایش چالش های کسب و کار و اهمیت یابی موضوعاتی مانند مدیریت استراتژیک بر منابع، شناسایی و مدیریت ریسک، ضرورت ارزیابی عملکرد و سنجش مسئولیت در بنگاه های اقتصادی، به کارگیری ابزار و تکنیک های حسابداری مدیریت از اهمیت روز افزونی برخوردار شده است.

منیری افزود: در چنین شرایطی انجمن حسابداران خبره ایران که اعتلای حرفه حسابداری را بر عهده دارد، بحث و تبادل نظر در خصوص تجارب پیموده شده در به کارگیری سیستم حسابداری مدیریت در کشور و معرفی راهکارهای توسعه بهره برداری از این سیستم محوری و تاثیرگذار را در برنامه کاری خود قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت نقش حسابداری مدیریت در ارزیابی عملکرد، این موضوع در کنار سیستم ارزیابی عملکرد در بخش‌های تولید و خدمات در قالب یکی از محورهای این سمینار مطرح خواهد شد.

به گفته منیری، تصمیم گیری و ریسک از دیگر محورهای چهارگانه این سمینار را تشکیل می دهد که نقش حسابداری مدیریت در تصمیم گیری مبتنی بر ریسک و چالش های تصمیم گیری در صنعت بانکداری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه مدیریت هزینه با ابزار هزینه یابی بر مبنای فعالیت از دیگر محورهای این سمینار را تشکیل می دهد، یادآور شد: طراحی و پیاده سازی سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت در صنایع نفت، گاز، خودرو و بخش های خدمات و نیز طراحی و پیاده سازی سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت در صنعت خودرو نیز از سوی متخصصان و صاحبنظران این سمینار مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

دبیر کل انجمن حسابداران خبره ایران تصریح کرد: " پیش نیاز بهره برداری از سیستم حسابداری مدیریت"،" نقش طراحی مفهومی در اثر بخشی نظام حسابداری مدیریت" و ERP" و حسابداری مدیریت"، چهارمین محور ششمین سمینار حسابداری مدیریت است.

وی گفت:همزمان با این سمینار چهار کارگاه با عنوان بانکداری متمرکز و حسابداری مدیریت، جوانب کاربردی بودجه بندی نوین، مدل هایی از مفهوم یکپارچگی در ERP در زمینه حسابداری مدیریت و مدلی برای طراحی و پیاده سازی سیستم هزینه یابی بر مبنای فعالیت تشکیل می شود.

استادان رشته های مالی و حسابداری؛ هیات مدیره شرکت های دولتی؛ خصوصی و بانک ها؛ مدیران سازمان های دولتی و خصوصی؛ مدیران و کارشناسان مالی؛ مدیران و کارشناسان بانک ها؛ پژوهشگران؛ مدیران و سرپرستان حسابرسی؛ حسابداران ارشد و حسابرسان، روسای حسابداری و روسای حسابداری صنعتی شرکت ها از جمله مخاطبان این سمینار را تشکیل می دهند.

یادآور می شود، این سمینار از سوی انجمن حسابداران خبره ایران و با حمایت بانک پاسارگارد و بیمه پاسارگاد برگزار می شود.

حسابرسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر