کد خبر: 42891 A

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام كرد:

از ابتدای سال جاری نرخ تسهیلات ارزی را تا 1.5 درصد کاهش دادیم و این میزان برای صادرکنندگان نمونه تا نیم درصد هم بیشتر است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات، با بیان اینکه نرخ تسهیلات ارزی 1.5 درصد کاهش یافته است، گفت: صادرکنندگان نمونه، تسهیلات ارزی با 0.5 درصد پایین‌تر از سایر تسهیل گیرندگان دریافت می‌کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، بهمن وکیلی امروز در یک نشست خبری، گفت: از ابتدای سال جاری نرخ تسهیلات ارزی را تا 1.5 درصد کاهش دادیم و این میزان برای صادرکنندگان نمونه تا نیم درصد هم بیشتر است.
به گفته وکیلی، تا پایان آذرماه امسال 1800 میلیارد تومان تسهیلات در این بانک پرداخت شد. به دلیل وابسته بودن تولید در کشور به تسهیلات بانکی، شبکه بانکی پس از تخلف صورت گرفته کمی محتاط تر شده و سخت گیری های فراوانی در این بین به وجود آمده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، اظهار داشت: حمایت‌هایی از سوی بانک برای توسعه صادرات کالا، صادرات خدمات فنی و مهندسی و سایر فعالیت‌ها صورت می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه نوسانات ارزی تبدیل ارز به ریال را مشکل کرده ولی انجام مبادلات بانکی به صورت ارزی مشکلی ندارد. از سویی افزایش 2 هزارمیلیاردتومانی سرمایه اولیه بانک که از 2 سال قبل در جریان افتاده بود، فعلا انجام نشده است.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران، اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم از سد تحریم ها بگذریم و نقل و انتقال وجوه را برای فعالان اقتصادی انجام دهیم لازم است، زمان زیادی را به پاسخگویی دستگاه های نظارتی می گذرانیم.
وکیلی میزان ارز موجود در کشور را بیش از حد نیاز دانست و تصریح کرد: این مسئله باعث شده تا بخشی از ارز در اقتصاد گردش نداشته باشد.

ارز تسهیلات ارزی بانک توسعه صادرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر