کد خبر: 42902 A

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران:

بانک ها در کنار فعالیت های اقتصادی خود با در دست داشتن امکانات مالی در عرصه اجتماعی کشور می توانند نقش موثری درکاهش فشارهای اقتصادی بر روی اقشار آسیب پذیر مردم داشته باشند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: توسعه فعالیت بانکداری اجتماعی براساس معیارهای عدالت محور، می تواند فشارهای اقتصادی بر اقشار آسیب پذیر را کاهش دهد.
به گزارش ایلنا، غلام رضا مصطفی پور، اظهار کرد: بانک‌ها در کنار فعالیت‌های اقتصادی خود با در دست داشتن امکانات مالی در عرصه اجتماعی کشور می‌توانند نقش موثری درکاهش فشارهای اقتصادی بر روی اقشار آسیب پذیر مردم داشته باشند.
وی تصریح کرد: سازمان‌ها و بانک‌ها می‌توانند با سرمایه گذاری در بخش های مختلف مسئولیت اجتماعی بهبودهای متعادلی در اقتصاد کشور ایجاد کنند بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در راستای توسعه بانکداری اجتماعی و اجرای تعهدات اجتماعی خود اقدام به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان خود کرده است.
مصطفی پور افزود: اجرای بانکداری اجتماعی نشان دهنده حضور بانک‌ها در عرصه مسایل اخلاقی و اجتماعی و ایجاد راهکارهای مالی مناسب برای مشکلات اجتماعی مردم می باشد. در این راستا تمامی شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران از زمان تاسیس تاکنون با توجه به اساسنامه این بانک به متقاضیان 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطا نموده است. این تسهیلات براساس معیارهای اجتماعی در بخش وام های کالایی 50 میلیون ریال و اشتغال یکصد میلیون ریال بوده است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران یادآوری کرد: که براین اساس مهم ترنی برنامه این بانک در بخش مسئولیت اجتماعی حمایت از تامین و پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان واقعی برای ایجاد فضای کسب و کار و حمایت از تولید ملی است.
وی اخلاق گرایی اجتماعی در حوزه بانکی را گامی موثر در رونق ارائه خدمات بانکداری اجتماعی دانست و گفت که بحص بانکداری اجتماعی، جایگاه و اهمیت ویژه ای در توسعه فعالیت های بانکی دارد. البته حوزه مسئولیت اجتماعی در این حوزه جدیدی است و در این زمینه تحقیقات اندکی انجام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر