کد خبر: 43229 A

رئیس‌‌کل بانک مرکزی در گفت و گو با ایلنا:

بانك مركزی توانایی كنترل بازار ارز را دارد/بهتر بود كه ابتدا نمایندگان مجلس درمورد ابهامات موجود در بازار پولی و سیاستگذاری های بانك مركزی، از ما پرسش و جو می كردند وسپس در این خصوص قضاوت می كردند.

رئیس‌‌کل بانک مرکزی، نسبت به مانع تراشی بر سر فعالیت بانك مركزی انتقاد كرد و از تزریق ارز به مركز مبادلات ارزی خبر داد.

محمود بهمنی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با تأكید بر این كه بانك مركزی توانایی كنترل بازار ارز را دارد در واكنش به نقدهایی كه به عملكرد بانك مركزی وارد می شود، اظهار داشت: اگر اجازه بدهند،ما کارمان را انجام دهیم؛ ما می‌خواهیم کار بکنیم و می‌توانیم بازار را کنترل کنیم.

رئیس كل بانك مركزی، در مورد عواملی كه مانع  فعالیت بانك مركزی شده است‏،خودداری كرد و تنها به این امر بسنده كرد كه بازار سرمایه و ارز نیاز به آرامش دارد و در شرایط ثبات است كه بانك مركزی می تواند تصمیمات خود را اجرایی كند.

بهمنی بیان داشت: تمام تلاش ما  این است که به مرکز مبادلات، ارز بیشتری را تزریق کنیم تا قیمت‌ها را در بازار پایین بیاوریم.

رئیس شورای عالی پول و اعتبار بر تسریع  زوند رسیدگی به تخلفات بانك ها تأكید كرد و عنوان داشت: بهتر بود كه ابتدا نمایندگان مجلس درمورد ابهامات موجود در بازار پولی و سیاستگذاری های بانك مركزی، از ما پرسش و جو می كردند وسپس در این خصوص قضاوت می كردند.

به گفته بهمنی، بانك مركزی آمادگی خود بر همكاری با موضوع تحقیق و تفحص بانك مركزی در مجلس را دارد.

ارز بانک مرکزی دلار محمود بهمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر