کد خبر: 43292 A

مدیرعامل بیمه ایران:

در نظر داریم تا شرایطی فراهم شود که افراد بتوانند در زمان بازنشستگی علاوه بر حقوق تعیین شده خود، معادل آن را نیز از بیمه دریافت کنند/برای جلوگیری از کاهش ارزش درآمد بازنشستگان سالیانه 15 درصد نیز به حقوق آنها افزوده می شود.

مدیرعامل بیمه ایران با اعلام اجرای طرح بیمه ارزش مضاعف سهام در آینده ای نزدیك، گفت: معدل ضریب نفوذ بیمه در ایران 7 درصد تولید ناخالص داخلی است که این رقم در صنعت بیمه ایران 1.8 درصد است و باید برای بهبود آن راهکارهای اجرایی پیش‌بینی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جواد سهامیان‌مقدم امروز در سلسله نشست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای دستاوردهای دولت در سال 91، گفت: طرح بیمه ارزش مضاعف سهام در آینده نزدیک اجرایی می‌شود و دارندگام سهام با کاهش ارزش سهم و ایجاد سطح فروش می‌توانند به بانک‌های عامل طرف قرارداد با بیمه ایران مراجعه کنند.

رئیس هیات مدیره بیمه ایران با تشریح طرح بیمه پرداخت حقوق مضاعف بازنشستگی، گفت: در نظر داریم تا شرایطی فراهم شود که افراد بتوانند در زمان بازنشستگی، علاوه بر حقوق خود، معادل آن را نیز از بیمه دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه در قالب طرح بیمه پرداخت حقوق مضاعف بازنشستگان در نظر داریم تا شرایطی فراهم شود که افراد بتوانند در زمان بازنشستگی علاوه بر حقوق تعیین شده خود، معادل آن را نیز از بیمه دریافت کنند، گفت: همچنین برای جلوگیری از کاهش ارزش درآمد بازنشستگان سالیانه 15 درصد نیز به حقوق آنها افزوده می شود.

سهامیان مقدم از اجرای طرح بیمه درمان برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش خبر داد و با اشاره به در دست بودن طرح بیمه بیکاری هنرمندان سینما، تصریح کرد: سرمایه بیمه ایران از 2 هزار میلیارد ریال به 20 هزار میلیارد ریال معادل 10 برابر افزایش داشت و این میزان در آینده نزدیک به 50 هزار میلیارد ریال بالغ می شود.

مدیرعامل شرکت بیمه ایران درباره غرق شدن سکوی نفتی جکت 13 و برآورد میزان خسارت آن‌ گفت: ‌تا زمانی که این سکو بیرون نیاید خسارت آن مشخص نیست اما بیمه ایران با توجه به حمایت پوششی که از پروژه‌های نفتی دارد هزینه آن را به محض مشخص شدن پرداخت خواهد کرد.

ئیس هیات مدیره بیمه ایران اظهار داشت: یکی از بزرگترین تغییرات در صنعت بیمه آموزش است که این کار توسط بیمه ایران انجام می شود و از طریق بیمه نامه های مشترک توان پذیرش سایر بیمه ها را ارتقا دادیم، همچنین با ایجاد کنسرسیوم هایی با شرکت های بیمه ای طرح هایی ارائه می شود.

سهامیان مقدم، رقابت پذیری، کارآمدی، بهره وری، اشتغال و استفاده از سرمایه های بخش خصوصی را از اهداف تحول در صنعت بیمه برشمرد و افزود: بیمه نوسانات نرخ ارز از سوی بیمه ایران ارائه شد و طرح دیگری به عنوان بیمه ارزش مضاعف سهام نیز به بیمه مرکزی ارسال کردیم.

وی به طرح بیمه صیانت اقتصادی از خانم های خانه دار اشاره کرد و با بیان اینکه این طرح پیش تر با عنوان بیمه طلاق مطرح شده بود، گفت: بیمه مهریه، بیمه پرداخت حقوق مضاعف بازنشستگی و بیمه عمر بر پایه سبد ارزی برای جلوگیری از کاهش ارزش پول و رغبت خرید این نوع بیمه از برنامه های جدیدی است که در بیمه ایران دنبال می شود.

بیمه ایران جواد سهامیان مقدم بیمه بازنشستگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر