کد خبر: 45853 A

عسكری در گفت‌و‌گو با ایلنا خبر داد:

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، با اعلام اینکه برای انتقال خانه‌های نوساز مالیات تعیین شده، از بدهی بانک مرکزی بابت عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سکه خبر داد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، از بدهی بانک مرکزی به سازمان مالیاتی بابت عدم پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سکه خبر داد.
علی عسکری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، به میزان رقم بدهی بانک مرکزی اشاره نکرد و در عین حال گفت: این رقم برای دوره‌های جدید هنوز به طور کامل برآورده نشده، اما این سازمان پیگیر اخذ مالیات بر ارزش افزوده سکه است.
معاون وزیر اقتصاد در امور مالیاتی تصریح كرد: تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده سکه توسط بانک مرکزی پرداخت شده است.
عسکری بیان داشت: بیش از ۴۳ میلیارد تومان از این مقدار در سال گذشته و ۲۱ میلیارد تومان در سه ماهه بهار سال جاری دریافت شده است.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، در زمینه دریافت مالیات‌های مستقیم و طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی اظهار داشت: این طرح در لایحه تحول نظام مالیاتی احتمالا گنجانده شده است.
وی در عین حال تصریح کرد: هنوز متولی شناسایی خانه‌های خالی در کشور و مکانیزم آن مشخص نیست اما اگر دولت و مجلس در این رابطه سیاست گذاری کنند و آن سیاست را جهت اجرا به سازمان ابلاغ کنند، ما آن را دنبال می‌کنیم.

مالیات علی عسکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر