کد خبر: 49134 A

رییس کمیسیون قضایی مجلس:

اگر فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود قیمت‌ها ۵ برابر می‌شود و حاملان انرژی مانند برق، سوخت و گاز بیش از ۳ برابر گران‌تر می‌شوند/ فاز اول هدفمندی یارانه‌ها بسیار بد اجرا و همین اجرای بد موجب گرانی و تورم باورنکردنی در کشور شد و مجلس برای جلوگیری از شدت گرفتن درباره تورم از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه امتناع می‌کند.

ایلنا: رییس کمیسیون قضایی مجلس گفت: مردم بدانند که ۲۰ درصد گرانی‌ها و تورم به خاطر تحریم‌ها است و ۸۰ درصد گرانی‌ها به دلیل سوءمدیریت و عدم نظارت و کنترل مدیریتی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، الله یار ملک شاهی در دفتر حزب حامیان ولایت، وضعیت عمومی کشور را آرام و مقبول دانست و گفت: امروز از نظر داخلی زیرساخت‌های رشد و توسعه فراهم است و با توجه به وجود منابع غنی در کشور و ولایت فقیه زمینه‌های توسعه در کشور فراهم است.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه صدای انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی در سراسر دنیا طنین انداز شده است، خاطرنشان کرد: امروز اگر پرچمی علیه ظلم برافراشته می‌شود زیر سایه انقلاب اسلامی است.

این نماینده مجلس با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و خاورمیانه، تاکید کرد: وجود اختلافات‌های داخلی چهره بدی از ایران نشان می‌دهد و متاسفانه افرادی با عنوان دفاع از قانون اساسی که حاصل خون شهداست، آرمان‌های انقلاب و قوانین اساسی کشور را زیر پا می‌گذارند.

وی ضمن اشاره به مفاد قانون اساسی، تصریح کرد: بنابر اصل ۵۷ قانون اساسی، سه قوه مجریه، مقننه و قضایی می‌بایست زیر نظر ولایت فقیه عمل کنند، پس علت این اختلاف‌ها چیست.

ملک شاهی اختلافات داخلی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم دانست و گفت: این اختلافات هیچ ریشه‌ای جز هوای نفس ندارد و باید پرسید چرا رفتار مسئولان باعث می‌شود که تاکید رهبری بر وحدت قوا، نادیده گرفته شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بار‌ها تاکید داشتند که هیچ کس حق ندارد که تا قبل از انتخابات، اختلاف افکنی کند و عامل این اختلافات به انقلاب و ولایت خیانت کرده است.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شرایط کنونی کشور را حساس دانست و افزود: تنها راه گذر از این شرایط‌‌ همان راه سابق انقلاب و جنگ یعنی وحدت امت و تبعیت محض از رهبری است و وجود اختلاف به معنای عدم تبعیت از رهبری است.

ملک شاهی با بیان اینکه مقام دشمنان به انتخابات آینده ایران چشم دوخته‌اند، گفت: در زمان انتخابات فضای کشور باز‌ تر است و این فرصت نظام ماست تا مردمی بودن خودن را اثبات کند و دشمنان منتظر هستند تا این فرصت را به یک تهدید تبدیل کنند.

وی ضمن اشاره به گلایه رهبری از استیضاح وزیر کار افزود: تمام نمایندگان و حتی کسانی که خواستار استیضاح وزیر بودن از رهبری و مردم عذرخواهی کردند و مردم بدانند که مجلس به دنبال اختلافات داخلی نبوده است.

ملک شاهی تحریم‌ها را ترفند دشمنان برای تحریک مردم دانست و افزود: دشمنان می‌خواهند که با فشارهای اقتصادی مردم را نسبت به حکومت ناراضی کنند و مردم بدانند که ۲۰ درصد گرانی‌ها و تورم به خاطر تحریم‌ها است و ۸۰ درصد گرانی‌ها به دلیل سوءمدیریت و عدم نظارت و کنترل مدیریتی است.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار کرد: مجلس برای مسائل اقتصادی بیشترین وقت و دقت را صرف کرده است چرا که این مسائل مهم‌ترین دغدغه مردم است که توقف فاز دوم هدفمندی یارانه‌های یکی از همین برنامه‌های مهم مجلس بود.

ملک شاهی درباره برنامه و طرح هدفمندی یارانه‌ها، خاطرنشان کرد: ‌فاز اول هدفمندی یارانه‌ها بسیار بد اجرا و همین اجرای بد موجب گرانی و تورم باورنکردنی در کشور شد و مجلس برای جلوگیری از شدت گرفتن درباره تورم از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه امتناع می‌کند.

وی ادامه داد: اگر فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اجرا شود قیمت‌ها ۵ برابر می‌شود و حاملان انرژی مانند برق، سوخت و گاز بیش از ۳ برابر گران‌تر می‌شوند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس ضمن اشاره به طرح تحقیق و تفحص از بودجه فرهنگی، خاطرنشان کرد: ‌این طرح که به تازگی در مجلس بررسی شد با هدف بررسی حرف هزینه‌های فرهنگی است تا بتوانیم مصرف آن را کنترل کنیم.

مجلس شورای اسلامی تورم حزب حامیان ولایت انتخابات ۹۲
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر