کد خبر: 50435 A

گمرک ایران اعلام کرد:

عمده این کالا‌ها به کشور‌های عراق، چین، امارات متحده عربی، افغانستان و هند صادر شده است/متوسط هر تن کالای صادراتی در ۱۱ ماهه امسال، ۴۷۴ دلار بوده است.

گمرک ایران گزارش داد: در ۱۱ ماهه امسال ۷۰ میلیون و ۸۲۲ هزار تن کالا به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، عمده این کالا‌ها به کشور‌های عراق، چین، امارات متحده عربی، افغانستان و هند صادر شده است.
متوسط هر تن کالای صادراتی در ۱۱ ماهه امسال، ۴۷۴ دلار بوده است.
عمده این کالا‌ها به کشور عراق با ۵ میلیارد و ۶۰۸ میلیون دلار، چین با ۴ میلیارد و ۸۲۷ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۳ میلیارد و ۹۱۴ میلیون دلار، افغانستان با ۲ میلیارد و ۵۰۲ میلیون دلار و هند با ۲ میلیارد و ۶۰۴ میلیون دلار صادر شده است.
متوسط هر تن کالای صادراتی در ۱۱ ماهه سال جاری ۴۷۴ دلار بوده است.
واردات
این گزارش می‌افزاید: در مدت یاد شده فوق ۳۵ میلیون و ۸۷۳ هزار تن کالا به ارزش ۴۸ میلیارد و ۳۸۷ میلیون دلار وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۸/۶ درصد رشد و از لحاظ ارزش ۸/۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.
عمده کالاهای وارداتی شامل دانه گندم سخت به ارزش ۲ میلیارد و ۳۴۶ میلیون دلار، شمش از آهن و فولاد غیرممزوج به ارزش یک میلیارد و ۹۳۷ میلیون دلار و دانه ذرت دامی به ارزش یک میلیارد و ۶۰۱ میلیون دلار بوده است.
بر پایه این گزارش عمده این کالا‌ها از کشورهای امارات متحده عربی به ارزش ۹ میلیارد و ۷۵۴ میلیون دلار، چین به ارزش ۷ میلیارد و ۱۶۱ میلیون دلار، جمهوری کره به ارزش ۴ میلیارد و ۴۵۶ میلیون دلار، ترکیه به ارزش ۴ میلیارد و ۱۸۹ میلیون دلار و سوئیس به ارزش ۳ میلیارد و ۴۶ میلیون دلار به کشورمان وارد شده است.
این گزارش حاکی است که متوسط هر تن کالاهای وارداتی در یازده ماهه امسال یک هزار و ۳۴۹ دلار بوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر