کد خبر: 54210 A

معاون نظارتی بانک مرکزی:

صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای که در شهرهای مختلف اقدام به تأسیس شعبه کرده‌اند، صندوق نیستند بلکه این‌ها ابزاری برای عوام فریبی هستند.

معاون نظارتی بانک مرکزی از اتمام مهلت تجمیع یا انحلال مؤسسات اعتباری تا ۱۴ روز آینده خبر داد و گفت: صندوق‌های قرض‌الحسنه‌ای که در شهرهای مختلف اقدام به تأسیس شعبه کرده‌اند، صندوق نیستند بلکه این‌ها ابزاری برای عوام فریبی هستند
به گزارش خبرنگار ایلنا، ابراهیم درویشی امروز در همایش موسسات اعتباری غیربانکی کشور در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران با بیان اینکه پیش از این وزارت تعاون به ۱۱۰ الی ۱۲۰ تعاونی اعتباری مجوز فعالیت داده بود، اظهار داشت: ۳۰ مجوز ارائه شده تنها کاغذی ممهور به مهر وزارت تعاون بود که در بازار پولی و بانکی خرید و فروش می‌شد. معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به اینکه این تعداد مجوز در ‌‌نهایت به ۸۶ تعاونی اعتباری ساماندهی شد، افزود: تعاونی‌های اعتباری در عرض چند سال توانستند تنها چند شعبه خود را به ۴۰۰ شعبه افزایش دهند.
وی تعداد صرافی‌های دارای مجوز از بانک مرکزی را ۶۵۲ صرافی اعلام کرد و اظهار داشت: یک مؤسسه اعتباری، ۸۲۱ تعاونی اعتباری، ۲۴ صندوق قرض‌الحسنه و ۳۶ لیزینگ نیز دارای مجوز از بانک مرکزی هستند، همچنین مجوز فعالیت به ۸۸۴ شرکت تعاونی اعتبار صنفی کارگری اعطا شده است.

نظارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر