کد خبر: 622 A

یک کارشناس بورس در گفت‌وگو با ایلنا:

به زودی معاملات آتی محصولاتی نظیر گندم، جو و سویا هم راه‌اندازی می‌شود البته باید شفاف‌سازی بیشتری در این حوزه صورت گیرد و نوع عملیات در این معاملات مشخص شود.

یک کارشناس بورس کالا گفت: راه‌اندازی معاملات آتی کشاورزی نقش موثری در بورس خواهد داشت.

حسین محمودزاده در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به راه‌اندازی معاملات آتی ذرت اظهار داشت: بورس کالا در راستای توسعه و رونق هر چه بیشتر برنامه‌هایی را پیگیری می‌کند که یکی از آنها گسترش قراردادهای آتی محصولات کشاورزی نظیر ذرت است.

وی افزود: بورس کالا در فقرزدایی به ویژه ارتقا‌ء توانمندی‌ بخش کشاورزی، نقش مؤثری دارد چرا که بهترین ابزار در اقتصاد جهانی برای مدیریت قیمت،قرارداد‌های مشتقه به ویژه قرارداد آتی است.

این کارشناس بورس کالا با اشاره به اینكه باید شرایط امن‌تری برای سرمایه‌گذاری در معاملات آتی فراهم شود، گفت: با توجه به اینکه معاملات آتی دماسنج بازار است و روند قیمت‌ها را برای چند ماه آینده مشخص می‌کند، در سال جاری قرارداد آتی برای محصولاتی که امکان معاملات آن به این شکل وجود دارد اجرایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی معاملات آتی کشاورزی راه‌کار خوبی برای انتقال بخش سنتی به بخش مدرن است و در نحوه تصمیم ‌گیری سرمایه‌گذاران موثر است.

محمودزاده در خاتمه گفت: به نظر می‌رسد به زودی معاملات آتی محصولاتی نظیر گندم، جو و سویا هم راه‌اندازی شود البته باید شفاف‌سازی بیشتری در این حوزه صورت گیرد و نوع عملیات در این معاملات مشخص شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر