کد خبر: 63239 A

رئیس انجمن کارفرمایان تولید طلا در گفت‌و‌گو با ایلنا:

در حال حاضر هیچ ثبات و انبساط خاطری برای تولیدکنندگان طلا و فعالان این صنف در کشور وجود ندارد و این ناشی از بی‌اعتمادی اصناف به مسئولان و عدم توجه به راهکارهای ارائه شده برای برون رفت از بحران رکود در بازار طلا از سوی این صنف به مسئولان است.

رئیس انجمن کارفرمایان تولید طلا بی‌توجهی به پیشنهادات اصناف و فعالان بازار طلا و همچنین حضور واسطه‌های بی‌هویت در این بازار عامل اصلی رکود بی‌سابقه در بازار طلای کشور اعلام کرد.
عباد محمدولی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: در حال حاضر هیچ ثبات و انبساط خاطری برای تولیدکنندگان طلا و فعالان این صنف در کشور وجود ندارد و این ناشی از بی‌اعتمادی اصناف به مسئولان و عدم توجه به راهکارهای ارائه شده برای برون رفت از بحران رکود در بازار طلا از سوی این صنف به مسئولان است.
به گفته وی عدم اجرایی شدن تدوین ساخت عیار‌های مختلف که از ابتدای سال ۹۲ و همچنین وجود واسطه‌های بی‌هویت باعث شده رکود و بی‌ثباتی در بازار طلای کشور همچنان حاکم شود.
رئیس انجمن کارفرمایان تولید طلا تصریح کرد: در حال حاضر واسطه‌هایی که هیچ هویتی در بازار طلا ندارند باعث شده بازار طلا را به سوی بی‌ثباتی سوق داده و به عنوان یک عارضه بسیار بزرگ صنعت طلا را مورد هجمه قرار دهد.
این فعال بازاری علت کاهش و یا افزایش و یا به عبارتی نوسانات بازار طلای جهانی را حاصل فروش هجم بسیار زیادی طلا از کشور آلمان و قبرس در بازارهای جهانی دانست.
وی افزود: باید فاصله نرخ مرجع ارزی با نرخ بازار کاهش داده تا تولید کنندگان طلا بتوانند به راحتی این بازار را حفظ کرده و تعادل را به آن بازگردانند.

ارز طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر