کد خبر: 67212 A

نماینده مردم بجنورد در گفت‌و‌گو با ایلنا:

دیپلماسی اقتصادی در دولت‌های نهم و دهم بسیار ضعیف بوده و همین امر باعث ظهور نوعی رانت برای برخی گروه‌های سیاسی شده است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس نهم با بیان اینکه تناقض‌های گفته‌های مسئولان دولتی در باره حذف ارز مرجع و یا عدم حذف آن زمینه را برای افزایش درآمدهای دولت و ظهور نوعی رانت مهیا می‌کند، گفت: در این میان این احتمال وجود دارد که این واکنش‌ها ترفند جدیدی برای افزایش نرخ ارز و درآمدزایی از سوی برنامه ریزان باشد.
قاسم جعفری در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه مجموعه حاکمیت باید با هم افزایی حماسه اقتصادی را خلق کند، اظهار داشت: متاسفانه دولت رهنمودهای رهبری را در خصوص استفاده از متخصصین و مدیران کاربلد در عرصه اقتصادی به کار نگرفته و همین امر موجبات ایجاد مشکلاتی در زمینه ارز شده است.
به گفته جعفری، دیپلماسی اقتصادی در دولت‌های نهم و دهم بسیار ضعیف بوده و همین امر باعث ظهور نوعی رانت برای برخی گروه‌های سیاسی شده است.
این نماینده در مجلس نهم تاکید کرد: دولت در حال حاضر چه در گذشته و چه در حال هیچ برنامه‌ای برای ثبات و ساماندهی بازار ارز نداشته است، به گونه‌ای که این امر باعث تداعی دخالت عمدی دولت در بازار ارز شده است.
جعفری تصریح کرد: در حال حاضر دولت با ایجاد بورس ارز نتوانسته این بازار را ساماندهی کند، بلکه باعث کاهش صادرات و منفعل شدن بخش خصوصی در این زمینه شده است.
به گفته وی مشکلاتی همچون گرانی پسته و گرانی‌های اخیر از دلایل اصلی عدم ثبات لازم در بازار ارز بوده است.

بانک مرکزی رانت ارز مرجع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر