کد خبر: 67397 A

بانک آرین احیا می‌شود...؟

مدیرعامل بانک آرین از تحقق سودی بیش از 50 ریالی در این بانک در پایان سال مالی 91 خبر داد که این سود در پی خریداری اوراق مشارکت حاصل شده است.

مدیرعامل بانک آرین از تحقق سودی بیش از ۵۰ ریالی در این بانک در پایان سال مالی ۹۱ خبر داد که این سود در پی خریداری اوراق مشارکت حاصل شده است.

به گزارش ایلنا، غلامحسن اصغرزاده زعفرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: پس از افزایش سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومانی این شرکت و عدم پذیرش آن توسط بانک مرکزی که منجر به عودت ۱۳۰ میلیارد تومانی وجوه حاصله به خریداران این سهام شد، ۷۰ میلیارد تومان سرمایه اولیه در حساب این شرکت باقی ماند. لذا با توجه به عدم صدور مجوز برای انجام فعالیت بانکداری و به موجب تصمیمات مجمع عمومی عادی شرکت در پایان سال مالی ۹۰، مدیریت شرکت تصمیم گرفت تا با تعیین تکلیف شرکت این مبلغ را صرف خرید اوراق مشارکت نماید و بر این اساس به ازای هر سهم سودی ۵۰ تا ۶۰ ریالی محقق شد.

وی درمورد بازگشایی نماد این شرکت در بازار پایه گفت: با توجه به عدم تمایل برخی از سهامداران برای ماندن در سهام این شرکت، از بورس تقاضا شد تا نماد بانک را در بازار پایه باز نماید و در این خصوص نیز با یکی از شرکت‌های کارگزاری برای بازار گردانی آن مذاکره کرده‌ایم.

وی در مورد شکایت سهامداران بانک آرین به دیوان عدالت اداری ابراز داشت: در مجمع سال گذشته این ماموریت از سوی سهامداران بر عهده ما گذاشته شد که جهت حفظ منافع سهامداران، چه از طریق مذاکره با بانک مرکزی و چه از طریق سایر مراجع قانونی اقدامات لازم صورت پذیرد که اقداماتی نیز در این زمینه به عمل آمده و نتیجه این پیگیری‌ها در مجمع عمومی به اطلاع سهامداران خواهد رسید تا در این مجمع در مورد انحلال یا تغییر فعالیت بانک آرین نیز تصمیم گیری شود.

زعفرانی در برابر این سوال که در صورت عدم انحلال، فعالیت این بانک در قالب چه موضوعی تعریف خواهد شد ابراز داشت: با توجه به آنکه فعالیت این شرکت باید در بازار سرمایه تعریف شود، این شرکت می‌تواند به شرکت سرمایه گذاری یا تامین سرمایه تغییر فعالیت دهد و اگر هم مجمع عمومی تصمیم بر منحل شدن بانک بگیرد، با تعیین مدیر تسویه این مساله انجام خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر