کد خبر: 68493 A

ثروتی در گفت‌و‌گو با ایلنا:

معمولا پیشنهاد بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کمتر از واقعیت است یعنی هر رقمی که دولت در بودجه دیده تقریبا ۲ برابر آن در واقعیت اتفاق افتاده است این یکی از مواردی است که بودجه را از شفافیت می‌اندازد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس، پیشنهاد ۲ برابری شدن بودجه شرکت‌های دولتی در بودجه 92 را عامل اصلی عدم شفافیت بودجه امسال عنوان کرد.
موسی الرضا ثروتی در گفت‌و‌گو با ایلنا، با بیان اینکه لایحه بودجه ۹۲ شفافیت لازم را ندارد، اظهار داشت: معمولا پیشنهاد بودجه بانک‌ها و شرکت‌های دولتی کمتر از واقعیت است یعنی هر رقمی که دولت در بودجه دیده تقریبا ۲ برابر آن در واقعیت اتفاق افتاده است این یکی از مواردی است که بودجه را از شفافیت می‌اندازد.
نماینده مردم بجنورد در مجلس با اشاره به بودجه یارانه ها بیان داشت: اگر مجلس با مبلغ ۸۵هزار میلیارد موافقت کند و دولت نیز آن را درست اجرا کند، نتیجه مطلوبی خواهد داشت.
به گفته ثروتی، دولت عدد 120 میلیارد تومان را برای بودجه هدفمندی یارانه‌ها پیشنهاد کرده است که ۹۰ هزار میلیارد تومان  آن به عنوان یاارنه نقدی، ۱۵ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی و ۱۵ هزار میلیارد تومان هم برای بخش تولید در نظر گرفته شدهاست.

وی تصریح کرد: اما بعد از بررسی در کمیسیون تلفیق، ۴۹ هزار میلیارد تومان پیشنهاد کمیسیون به تصویب رسید.

بودجه هدفمندی شرکت های دولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر