کد خبر: 69354 A

رییس مجلس شورای اسلامی:

مسؤلان باید متوجه باشند اگر قرار است تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم باید تولید در کشور فعال باشد چرا که در غیر اینصورت نقدینگی موجب تورم و بیماری اقتصادی می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی  گفت: اقتصاد دچار بیماری بوده و رکود در بخش تولید حاکم شده است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در دیدارنمایندگان کارگران اظهارداشت: در صورتی که تولید متوقف و نیازهای اقتصادی از منابع دیگری تامین شود، آن اقتصاد سالم نبوده و دچار بیماری است.

وی بابیان اینكه باید راهبرد کشور به گونه ای باشد که جامعه کارگری احساس رضایت كند‏تصریح كرد: جامعه کارگری نقشی اثرگذار و تعیین کننده در اقتصاد کشور برعهده دارند.

وی افزود: اقتصادی سالم است که پویا بوده و در آن تولید وجود داشته باشد و در صورتی که تولید متوقف و نیازهای اقتصادی از منابع دیگری تامین شود آن اقتصاد سالم نبوده و دچار بیماری است.

رئیس مجلس گفت: مسؤلان باید متوجه باشند اگر قرار است تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم باید تولید در کشور فعال باشد چرا که در غیر اینصورت نقدینگی موجب تورم و بیماری اقتصادی می شود.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه کارگران رکن اصلی تولید هستند تصریح کرد: بر این اساس، در تعریف وظایف دولت، مجلس، تشکل های صنفی و بالاخص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید همت کرده تا کارخانه ها و مراکز تولیدی فعال و پویا باشند و گرفتار مسائل روزمره نشوند.

وی گفت: اگر تولید متوقف شود کارگران دچار مشکل می شوند و برای جلوگیری از این اتفاق نیاز به نگاه تخصصی است، موضوعی که موجب شده تا مقام معظم رهبری بر این مهم تاکید کنندو

لاریجانی ادامه داد: اگر کارخانه ها و مراکز تولید در کشور فعال باشند و معیشت کارگران تامین شود آنها مایوس می شوند و این محور تحول در عرصه بین المللی است.

رئیس مجلس تصریح کرد: مسؤلان و مجامع کارگری باید به این موضوع اهتمام داشته باشند که اگر قراراست از منابع بانکی و صندوق توسعه ملی استفاده شود، این منابع در قالب وام در اختیار صنایع و بنگاه های اقتصادی قرار گیرد تا به رونق تولید کمک کند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر