کد خبر: 80195 A

ابراهیم رزاقی در گفت‌وگو با ایلنا:

مسوولین باید به گونه‌ای عمل کند که گویی نفت در اقتصاد ایران وجود ندارد و برنامه‌های اقتصادی را بدون نفت تنظیم کند و به جای پرداخت یارانه به واردات، تولید داخلی را حمایت کند.

ابراهیم رزاقی گفت: با تکیه به نفت و دلار ارزان اقتصاد کشور به سمت وابستگی بین‌الملل سوق داده می‌شود و این ممکن است در طولانی مدت اثرات بدتری برجا گذارد.

ابراهیم رزاقی اقتصاددان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: اقتصادی که دولت در پیش گرفته است اقتصاد مقاومتی نیست بلکه اقتصاد متکی به نفت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به سیاست‌های اقتصادی غرب گفت: آمریکا و کشورهای اروپایی با ایجاد جذابیت‌هایی که برای کشورهای همچون هند وچین ایجاد می‌کنند، باعث خواهند شد در یک مرحله‌ای دیگر نفت ایران را خریداری نکنند چرا که بازار اصلی این کشور‌ها آمریکاست و حتی اگر از نظر سیاسی با ایران هم فکر باشند از نظر اقتصادی توان مقابله با آمریکا و کشورهای اروپایی را ندارند لذا در این شرایط دولت باید اقتصاد مقاومتی را در پیش بگیرد.

رزاقی بیان کرد: مسوولین باید به گونه‌ای عمل کند که گویی نفت در اقتصاد ایران وجود ندارد و برنامه‌های اقتصادی را بدون نفت تنظیم کند و به جای پرداخت یارانه به واردات، تولید داخلی را حمایت کند.

اقتصاد مقاومتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر