کد خبر: 83183 A

گزارش خبری/

چكیده: «عدم پاسخگویی و بدتر از آن، انكار صدها بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی كه به دنبال دریافت هزینه های درمان خود از بیمه ی دی هستند به معنای در پیش گرفتن رویه سابق این بیمه توسط مدیر عامل و هیات مدیره جدید است.»

در حالی كه همه روزه صدها نفر از كارگران بازنشسته‌ی سراسر كشور با مراجعه به دفاتر كانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی یا مراكز درمانی، نسبت به عدم دریافت هرینه‌ی درمان سال گذشته‌ی خود معترضند، روز گذشته «مرتضی علی حسینی» مدیر عامل جدید «بیمه دی» از تسویه بدهی‌های بیمه تکمیلی به مستمری بگیران تا آخر سال 91 خبر داد.

به گزارش ایلنا، آقای علی حسینی كه شركت متبوعش طرف قرارداد بیمه تكمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی است گفت: بدهی‌های بیمه تکمیلی به مستمری بگیران تا آخر سال گذشته تسویه شده و از اردیبهشت ماه نیز به صورت دیجیتال به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

وی در ادامه علت بركناری مدیرعامل و هیات مدیره سابق شرکت بیمه دی را پاسخگو نبودن آنان به بازنشستگان اعلام كرد.

اما بسیاری از بازنشستگان معتقدند از زمان بركناری مدیر عامل سابق بیمه دی، بهبودی در روند خدمات این شركت به كارگران بازنشسته ایجاد نشده است.

عدم پاسخگویی و بدتر از آن، انكار صدها بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی كه به دنبال دریافت هزینه های درمان خود از بیمه ی دی هستند به معنای در پیش گرفتن رویه سابق این بیمه توسط مدیر عامل و هیات مدیره جدید است.

مدیر عامل بیمه ی دی در بخشی از سخنانش به قطع شدن کارت اعتباری بانک دی که به بازنشستگان ارائه شده بود تا هزینه بیمه تکمیلی به آن کارت‌ها واریز شود اشاره كرد و مدعی شد «به درخواست خود بازنشستگان، این کارت‌ها را حذف کرده‌ایم و مقرر شد هزینه‌های درمان مستقیما به حساب بازنشستگان که در بانک رفاه است واریز شود.»

این همه در شرایطی است كه بیمه ی دی از طریق بازنشستگان، بزرگترین تبلیغات را با كمترین هزینه ی ممكن برای بانك دی انجام داد. شعبه های بانك دی، مبلغی را به منظور صدور كارت از بازنشستگان دریافت می كردند تا به حسابشان واریز كنند. حال علت حذف كارت های اعتباری بانك دی برای بسیاری از بازنشستگان، سوال ایجاد كرده است.

به نظر می رسد كارگران بازنشسته ی تامین اجتماعی، صحبت ها و وعده های دیروز مدیر عامل بیمه ی دی را در حالی كه تغییری ملموس در رویه این شركت بیمه اتفاق نیافتاده است تبلیغی برای شركت در دور جدید مناقصات كانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی با شركت های بیمه ارزیابی كنند.

هر چند با توجه به سابقه یك ساله این شركت بیمه‌گزار، در صورتی كه معجزه‌ای رخ ندهد بعید است بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی زیر بار قرارداد جدیدی میان كانون عالی شان و این شركت بیمه بروند.

بیمه تکمیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر