کد خبر: 85031 A

موسوی لارگانی در گفت‌وگو با ایلنا:

مطالبه اصلی مجلس از دولت آینده وجود یک بانک مرکزی مستقل با سیاست‌های پولی مستقل و در راس آن یک مدیر کارآمد و قوی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عامل اصل نابسامانی پنج سال اخیر اقتصاد کشور و رشد تورمی بی‌سابقه را عدم استقلال بانک مرکزی و تبدیل بانک مرکزی به حساب ویژه‌ای برای دولت ارزیابی کرد و گفت: دولت آینده باید بانک مرکزی را مستقل کرده و مجلس نیز به این مساله تاکید دارد.

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه یکی از خواسته‌هایی که مجلس از دولت دکتر روحانی دارد وجود یک بانک مرکزی مستقل از دولت است، اظهار داشت: ‌ باید سیاست‌های پولی توسط بانک مرکزی برنامه‌ریزی شود و علت نابسامانی اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی و پایه پولی، نبود یک بانک مرکزی مستقل و وام دار بودن این بانک به دولت بوده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس نهم تاکید کرد: در حال حاضر بانک مرکزی به یک حساب ویژه دولت تبدیل شده که هر وقت با کمبود مالی مواجه می‌شود دست اندازی‌های خود به بانک را آغاز می‌کند و همین امر باعث شده تا بازار طلا، سکه و ارز با دخالت‌ها بی‌سامان شود.

وی معوقات بانکی، معوقات کلان بخصوص در بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی را از دیگر مشکلات دخالت دولت در بانک مرکزی دانست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مطالبه اصلی مجلس از دولت آینده وجود یک بانک مرکزی مستقل با سیاست‌های پولی مستقل و در راس آن یک مدیر کارآمد و قوی است.

بانک مرکزی دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر