کد خبر: 85416 A

نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایلنا:

ایجاد یک چرخه تشویقی برای ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش در این پروژه‌ها تنها راهکار برون رفت از بحران پروژه های نیمه تمام در دولت بعدی است.

نماینده مردم شهرستان تاکستان استان قزوین با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام و همچنین پروژ‌ های تحت عنوان طرح ماندگار، هزینه‌های بسیار بر دوش دولت آینده گذاشته است، گفت: دولت روحانی باید باید با تدوین استراتژی مدون با توسعه بخش غیر دولتی، پروژه‌ها را از حالت ركود خارج سازد.

رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: ایجاد یک چرخه تشویقی برای ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری این بخش در این پروژه‌ها تنها راهکار برون رفت از بحران پروژه های نیمه تمام در دولت بعدی است.

وی افزود: دولت باید تسهیل گر باشد و فعالان صنعتی و کارآفرینان را شناسایی کرده و از آنها بخواهد در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

رحمانی بیان داشت: متاسفانه طرح‌ها و پروژه‌های بسیاری در دولت‌های گذشته وجود دارند که بسیاری از این پروژه‌ها به علت عدم اتمام، دچار فرسودگی شده‌اند و زمان بهره‌برداری از آن‌ها هم به پایان رسیده و این امر باعث شده که هزینه‌های گزافی بر دولت بعدی گذاشته شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نهم تصریح کرد: بهترین روش این است که دولت با سیاست‌های تشویقی بدون دخالت و تصدی‌گری و با ارایه تدوین برون‌سپاری این پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کرده تا این بخش با سرمایه گذاری‌های لازم فرایند تسهیل کار را فراهم سازند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر