کد خبر: 87068 A

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر:

قیمت طلا در چند هفته گذشته در بازارهای جهانی سیر نزولی داشته و باعث شده قیمت سکه و طلا در داخل کشور نیز با کاهش روبه‌رو شود. همچنین رکود فصلی بازار نیز سبب شده تا سطح معاملات در بازار کاهش یابد و این امر در افت قیمت‌ها نیز موثر است.

رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان این که وضعیت دلار رو به بهبود بوده و همچنین قیمت طلا در بازارهای جهانی کاهش داشته است، گفت: در چند روز گذشته شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخل بودیم که این مساله را می‌توان مرتبط به افت قیمت‌ها در بازار‌های جهانی دانست.

محمد کشتی آرای، در گفت و گو با ایلنا، درباره علل کاهش قیمت طلا گفت: وضعیت اقتصادی آمریکا را می‌توان دلیل مهم کاهش قیمت جهانی طلا دانست، زیرا هم‌اکنون نرخ بیکاری در این کشور به شدت کاهش یافته و سرمایه‌گذاری در معاملات و بازارهای بورس و همچنین بخش مسکن بسیار رونق یافته و به همین دلیل ارزش دلار آمریکا در مقابل سایر ارزها افزایش داشته است.
کشتی‌آرای افزود: قیمت طلا در چند هفته گذشته در بازارهای جهانی سیر نزولی داشته و باعث شده قیمت سکه و طلا در داخل کشور نیز با کاهش روبه‌رو شود. همچنین رکود فصلی بازار نیز سبب شده تا سطح معاملات در بازار کاهش یابد و این امر در افت قیمت‌ها نیز موثر است.
وی تاکید کرد: به‌طور قطع تحولات سیاسی و اقتصادی جهانی بر روی قیمت طلا بسیار موثر است.
به گزارش ایلنا، هر سکه طرح جدید به قیمت یک میلیون و 111 هزار تومان، سکه طرح قدیم یک میلیون و 75 هزار تومان، نیم سکه 590 هزار تومان، ربع سکه 390 هزار تومان، سکه یک گرمی 255 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 101 هزار و 570 تومان در بازار به فروش می‌رسد.
قیمت هر اونس طلا، صبح امروز شنبه، 15 تیرماه در بازارهای جهانی با 20 دلار و 86 سنت کاهش نسبت به روز ‌گذشته به 1223 دلار و 14 سنت رسید.
هر اونس طلا روز جمعه، 1244 دلار بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر